Elon Musk, Tesla fabrikası için yönünü ‘gezegen dışına’ çevirdi! – Teknoloji Haberleri

Elon Musk, Tesla fabrikası için yönünü ‘gezegen dışına’ çevirdi! – Teknoloji Haberleri

Dünyanın dışında bir fabrika kurmak için çalışmalar yapmak istediğini söyleyen milyarder Elon Musk, geçen günlerde düzenlenen bir toplantıda konuştu. Musk, gezegenin dışında araç üretmeye yönelik doğrultulan bir soruya yanıt olarak,’ Ölmeden önce 40 yıl içinde bu fabrikayı kurabilirsek harika olur’ dedi.

Bu gezegen dışı fabrika kurma hayalini 40 yıl içinde karşılaştırmayı planlayan Musk, özellikle hedefinin Mars olduğunu söyledi. Tesla’nın dünya çapında dört farklı üretim tesisi bulunuyor: Bunlar arasında California, Buffalo, New York ve Şangay var. İki üretim tesisi ise halihazırda Berlin ve Texas’ta inşa ediliyor.

ELON MUSK’A EK OLARAK JEFF BEZOS DA DÜNYA DIŞI PLANLARA SAHİPTİ

Endüstriyi uzaya ve Dünya’nın dışına taşıma fikri Elon Musk’a dışında Amazon ve Blue Origin kurucusu Jeff Bezos’un da hedefleri arasında var. Bezos, dünyayı korumak için kirletici endüstrinin uzaya taşınması gerektiğini söylemişti. Bezos, “’Tüm ağır sanayileri alıp uzaya taşımamız gerekiyor. Dünyayı evrenin mücevheri olarak tutun. Bu güzel gezegende yaşıyoruz, uzaydan gördüğünüzde atmosferin ne kadar ince olduğunu hayal bile edemezsiniz. İçinde yaşıyoruz ve çok büyük görünüyor” şeklinde bir açıklamada bulunmuştu.

Musk şubat ayında, NASA’nın Kızıl Gezegene astronot göndermeyi düşünmesinden yaklaşık yedi yıl önce, 2026 yılına kadar insanları Mars’a yerleştirmek için iddialı bir plan açıklamıştı. Mars planlarını derinleştirmeye devam eden Musk’ın bu fikirleri sosyal medyada da heyecan yarattı.

Haberi kaynağından okumak için tıklayın.

2021-10-12 18:14:56