Google Maps’e ‘hayalet’ musallat oldu! – Teknoloji Haberleri

Google Maps’e ‘hayalet’ musallat oldu! – Teknoloji Haberleri

Milyonlarca kişinin sıklıkla kullandığı Google Maps, zaman zaman bazı uygulama içi hatalarla gündeme geliyor. The Ghost of Google Maps, yani Google Maps Hayaleti olarak adlandırılan yeni sorunda, uygulamayı açıp kullanmaya başlayan bazı kullanıcılar, normalde onları yönlendiren sesten farklı bir ses duymaya başladıklarını bildirdiler.

Söz konusu ses ayarlanan yönlendirme sesinden farklı olarak Hint aksanlı İngilizce konuşan bir adamı içeriyor. Bu sesi duyduklarında şaşkınlık yaşayan Android ve iOS kullanıcılarına dair yorumlar özellikle Reddit üzerinden paylaşıldı.

Sorunu yaşayan bir Reddit kullanıcısı yaptığı paylaşıma şu notu iliştiriyor:’’ Merhaba. Uygulamanın İngilizce versiyonunu kullanıyorum ve normalde kadın sesi seçili. Ancak bugün eve giderken, kadın sesiyle kullandığım bu uygulama aniden Hint aksanlı bir erkek sesine dönüştü.’’ diyor.

Twitter üzerinden bir kullanıcı sorunu anlattığı bit tweet attı. Google Maps tarafından ise bir cevap geldi. Google’ın resmi hesabından gelen cevapta bu deneyim için özür dilediklerini ve ekiplerinin bu sorunu düzeltmek için çalıştıklarını söyledi. Yani bu sistemsel bir sorun ve yazılım güncellemesiyle çözülecek.

Haberi kaynağından okumak için tıklayın.

2021-09-17 20:05:19