Dünya bayrakları hakkında ilginç gerçekler

Dünya bayrakları hakkında ilginç gerçekler

Her bayrağın kendi ülkesine özgü olduğunu düşünebilirsiniz ve genellikle de öyledir, ancak bağlantılı ülkelerde görebileceğimiz bazı tutarlı desenler ve renkler vardır. İslam ülkeleri, dini inançlarını temsil etmek için genellikle yıldız ve ay hilalini kullanırlar ancak dünya çapında buna benzer daha birçok bağlantı var. Bayraklarında aynı renkleri kullanan ülkeleri gruplandırmak için kullanılan 3 ana kategori vardır.

Slav Renkleri
Kırmızı, beyaz ve mavi renklerin kullanıldığı ve Doğu Avrupa’da bulunan ülke bayraklarıdır. Bir zamanlar Sovyetler Birliği tarafından birleştirildiler, ancak bağımsızlığını kazandıklarından beri aynı renkleri kullanarak kendi bayraklarını yarattılar. Bu kategorideki ülkeler: Hırvatistan, Çekya, Rusya, Sırbistan, Slovakya ve Slovenya..

Afrika Renkleri
Bu kategorideki ülke bayrakları yalnızca kırmızı, sarı ve yeşil kullanır ve tümü Afrika kökenlidir. Bu kategorideki ülkeler: Benin, Kamerun, Kongo Cumhuriyeti, Etiyopya, Gana, Gine, Guyana, Mali, Mozambik, Senegal, Togo, Zambiya ve Zimbabve’dir..

Arap Renkleri
Bu kategori, bayraklarında sadece beyaz, kırmızı, yeşil ve siyah kullanılan bayraklardan oluşur. Tipik olarak bu ülkeler Orta Doğu merkezlidir ve bunlar: Irak, Ürdün, Kuveyt, Sudan, Suriye, Birleşik Arap Emirlikleri ve Batı Sahra’dır.

Haberi kaynağından okumak için tıklayın.

2021-05-28 14:27:43