Baykar Teknoloji Lideri Bayraktar, ’19 Mayıs Türkiye Buluşması’ programına katıldı – Teknoloji Haberleri

Baykar Teknoloji Lideri Bayraktar, ’19 Mayıs Türkiye Buluşması’ programına katıldı – Teknoloji Haberleri

Büyükşehir Belediyesinin SBB TV youtube kanalından 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla “Umudun ve ufkun ülkesi Türkiye” sloganıyla “19 Mayıs Türkiye Buluşması” çevrim içi özel yayını yapıldı.

Samsun Valisi Zülkif Dağlı, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir ve Ondokuzmayıs Üniversitesi (OMÜ) Rektörü Prof. Dr. Yavuz Ünal’ın Bandırma Gemi-Müze ve Milli Mücadele Açık Hava Müzesi’nden katıldığı programa Baykar Teknoloji Lideri Selçuk Bayraktar da çevrim içi bağlandı.

OMÜ Rektörü Ünal’ın sorularını yanıtlayan Bayraktar, 19 Mayıs’ın milli mücadele için bir dönüm noktası olduğunu belirterek Gazi Mustafa Kemal Atatürk, şehit ve gazileri hayırla yad ettiğini söyledi.

Milli teknoloji hamlesi alanında Türkiye’nin tam bağımsız ve müreffeh olabilmesi maksadıyla çalışmalar yaptıklarını anlatan Bayraktar, “O ruh, 19 Mayıs ruhu, milli mücadele ruhu açıkçası bize de yol gösteriyor. Tabi bu bir bayrak yarışı. Hem Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı kapsamında yaptığımız çalışmalarda hem de Baykar üzerinde insan hava araçlarında yaptığımız çalışmalarda özellikle çok genç ekiple çalışıyoruz.” dedi.

Ünal’ın “Kendi gençliğinize dönecek olsanız, ne hayal ederdiniz?” sorusunu cevaplayan Bayraktar, gençlik yıllarında havacılık alanına merakının olduğunu, pilot olmak istediğini ve bunu başardığını kaydetti.

Z kuşağıyla yakın temas halinde olduklarını aktaran Bayraktar, “Bu çok güzel. Bizim şuanda yaşadığımız dünyaya gençlerle, genç kardeşlerimizle yol almak çok güzel. Elimizden geldiğince gençlerimizle milli, manevi, etik ve ahlaki değerlerimizi paylaşmak istiyoruz. Hatta ortak değerlerde buluşmak istiyoruz. Kendimizden önce yaşadığımız cemiyetin, cemiyetimizden önce milletimizin, milletimizden insanlığın iyiliğini düşünecek şekilde, onu önceleyecek şekilde, o perspektifte hedefler koymaya çalışıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Haberi kaynağından okumak için tıklayın.

2021-05-20 02:58:26