Dünyanın en çok satan premium sedan modeli Tesla Model 3 oldu

Dünyanın en çok satan premium sedan modeli Tesla Model 3 oldu


2021’in ilk çeyreğine ilişkin finansal sonuçlarını paylaşan Tesla, Model 3’ün premium sedan segmentinde rakiplerini geride bıraktığını duyurdu.


Dünyanın önde gelen elektrikli otomobil üreticilerinden Tesla, özellikle piyasaya sürdüğü ekonomik Model 3 sürümüyle oldukça iyi satış rakamları elde etmişti.

Son yıllarda dünyanın en çok satan elektrikli otomobili unvanını elinde bulunduran Tesla Model 3, şirkete göre yeni bir başarıya daha imza attı.

EN ÇOK SATAN PREMIUM SEDAN OLDU

Kısa süre önce 2021 yılının ilk çeyreğine ilişkin sonuçlar paylaşan Tesla, Model 3’ün BMW 3 Serisi ve Mercedes-Benz E-Serisi gibi modelleri geride bırakarak dünyanın en çok satan premium sedan modeli olduğunu duyurdu.

Tesla tarafından paylaşılan grafiğe göre Model 3, 2021’in ilk çeyreğinde 120 bin adet satış barajını geçerek zirveye yerleşti.

Tesla’dan yapılan açıklamada, “Yaklaşık 3,5 yıldır üretilen ve hatta Avrupa’da üretimi dahi olmayan Model 3; E Serisi ve 3 Serisi gibi endüstri liderlerini geride bırakarak dünyanın en çok satan premium sedan modeli olmayı başardı.

Elde ettiğimiz satışlar, bir elektrikli aracın içten yanmalı rakiplerini geride bırakarak lider olabileceğinin en büyük göstergesi.” ifadeleri kullanıldı.

MODEL Y DE REKOR KIRABİLİR

Tesla, her ne kadar Model 3’ün başarısından memnun olsa da Model Y’ye daha fazla güveniyor. Şirket, Model Y’nin sadece bir kategoride değil küresel çapta dünyanın en çok satan otomobili olabileceğine inanıyor.

Tesla’nın Berlin ve Teksas’taki fabrikalarında Model Y üretiminin başlamasıyla teslimatların daha da artması bekleniyor.

(Tesla Model 3)


(Tesla Model Y)
Haberi kaynağından okumak için tıklayın.

2021-04-28 16:18:07