Bize ikinci Çiftlik Bank vakasını yaşattı

Bize ikinci Çiftlik Bank vakasını yaşattı


THODEX kurucusu Faruk Fatih Özer’in yaptığı vurgunla paralarını kaybeden çok sayıda vatandaş mağdur olduğunu belirtti.


Türkiye’de özellikle son yıllarda oldukça fazla talep gören kripto para dünyasında ülkede infial yaratan bir olay yaşandı.

Türkiye’nin en çok işlem yapan 3. kripto para borsası THODEX’İn kurucusu Faruk Fatih Özer, yaklaşık 2 milyar lira değerinde kripto para ile yurt dışına çıkarak kayıplara karıştı.

Olayın ardından Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığınca şirketin yetkilileri hakkında resen soruşturma başlatılırken, Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri de şirkete ait olduğu belirtilen Kadıköy’deki ofiste arama yapmaya başladı.

Milyarlarca lirasını kaybeden mağdur vatandaşlar da şirket önüne akın ederek duruma isyan etti.

“DOYMADIĞIMIZ İÇİN KURBAN OLDUK”

Dolandırıldığını söyleyen Haluk T. isimli vatandaş, “Ben de maalesef bir THODEX’zede oldum. 2017 yılından beri bu şirkete yatırım yapıyorum. Ama gördük ki genç ve ihtiraslı bir arkadaşın kurbanı olmuşuz. Elimizdekiyle yetinmeyi de bilmiyoruz, kazandık, biraz daha kazanalım, biraz daha kazanalım. Bu çocuk da baktı ki Faruk, bunlar kazanacağına ben kazanayım dedi, hepimizi mağdur etti. 125 bin liralık zararım var.”

THODEX mağdurları konuştu: Bize ikinci Çiftlik Bank vakasını yaşattı

“TÜRK MİLLETİ OLARAK KOLAY PARA KAZANMAYI SEVİYORUZ”

Allah ona o parayı yedirmeyecek. Yediğini sanacak, başka bir yerden çıkacak. Olayla ilgili 400 bin kişinin mağdur olduğu söyleniyor. Evraklarla beraber geldim şimdi de savcılığa gideceğim. Kaybettiğime inanmak istemiyorum. Her şey iyi gidiyordu ama çocuk genç, toy, biz de Türk milletiyiz, kolay para kazanmayı seviyoruz. Belli bir aşamaya gelince paramızı aktarmayı da bilmiyoruz. Çocuk bize ders verdi. Resmen yeni bir Çiftlik Bank vakası.” dedi.

“180 BİN LİRALIK ZARARIMIZ VAR”

Yaşanan olayda mağdur olan diğer bir vatandaş olan Hüseyin Ç. ise “Geçen hafta işlem yapmaya başladık. Ben daha öncesinden de işlemler yapmıştım fakat sorun da yaşamadım, eski kullanıcıyım. Bu firma yüzünden kuzenimin 180 bin liralık zararı var. Ben son gün farklı paralar üzerinden çekim yaptım.

“HAKKIMI HELAL ETMİYORUM”

Bize ilk başta 6 saatlik bir çalışma yapılacağı için sitenin durdurulacağı söylendi. Haberleri de görünce direkt binanın önüne geldik. Canlı yayında açıklama yapmasını bekliyoruz. 400 bin kişi bu olaydan dolayı mağdur oldu. Bu kadar basit olamaz. Bir kişi gelecek, milyar doları alıp gidecek. Ben hakkımı helal etmiyorum. Umarım en kısa sürede ortaya çıkar bizi dolandıran bu vatandaş.” dedi.

Haberi kaynağından okumak için tıklayın.

2021-04-22 17:03:26