Instagram beğeni gizleme konusunda kararlı

Instagram beğeni gizleme konusunda kararlı

Önceki yinelemelerde olduğu gibi, değişiklik yalnızca Instagram kullanıcılarının küçük bir alt kümesine sunulacak. Buna göre uygulama, kullanıcılara hangi beğenileri gizlemek istediklerini seçme olanağı verecek. Artık kullanıcılar kendi gönderilerindeki benzer sayıları gizleme veya gönderilerdeki benzer sayıları diğer herkesten gizleme seçeneklerine sahip olacaklar. Kullanıcılar aynı zamanda beğenilerin normal şekilde görünmesini sağlama seçeneğine de sahip olacaklar. Bu, Instagram’ın geçen ay kısaca ve “istemeden” özelliği çok daha fazla kişi için açtığı zaman yaygın eleştirilere yanıt olarak geliştirdiği bir özellik.

Instagram, gizleme beğenilerini daha kalıcı bir özellik haline getirmeyi planladığını belirtmedi. Ancak şirket yöneticileri, özellikle genç kullanıcılar için uygulamanın internetteki baskıyı azaltma çabası hakkında defalarca olumlu konuştu. En son güncelleme, Instagram’ın 13 yaşından küçük çocuklar için uygulamasının yeni bir sürümünü de araştırmasıyla birlikte geliyor. Bu proje hala erken aşamalarda olsa da, uygulamanın bağımlılığa yönelttiği konusu gündemde olduğu için erkenden uygulamaya alındı.

Ayrı olarak, Facebook da bu deneyin bir sürümünü test edecek. Sosyal medya devi ana platformuna “benzer bir deneyim” getirmeyi planlıyor. Sosyal ağ, Avustralya’da beğenileri gizlemeyi denedi, ancak şimdiye kadar bunu daha geniş bir alana yaymadı. Şirketin bir sözcüsü yaptığı açıklamada, yeni test hakkında paylaşılacak çok şey olduğunu duyurdu.

Akıllı telefon markalarının lideri belli oldu

Haberi kaynağından okumak için tıklayın.

2021-04-16 08:51:04