Instagram’da yetişkinler, çocuklara mesaj atamayacak

Instagram’da yetişkinler, çocuklara mesaj atamayacak


Instagram, çocuk tacizine karşı yeni bir önlem hayata geçiriyor. Sosyal medya platformu, yetişkinlerin çocuklara mesaj atmasını engelleyecek.

Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya platformlarından Instagram, çocuk tacizine karşı yeni önlemler aldığını duyurdu.

Facebook’un sahibi olduğu şirket, yeni hayata geçireceği önlemlerle artık yetişkinlerin çocuklara direkt mesaj atmasının (DM) önüne geçecek. Çocuk hesapları, yalnızca karşı tarafı takip ediyorsa mesaj alabilecek.

SERİ TAKİP İSTEKLERİ İŞARETLENİYOR

Ayrıca 18 yaşın altındakilere seri takip isteği gönderenler de Instagram tarafından işaretlenecek. Herhangi bir çocuk, bu işaretli kişilere mesaj atmadan önce uyarılacak.


Instagram’da ayrıca, çocuklarla şüpheli etkileşime girmeye çalışan hesaplara birtakım sınırlamalar getirilecek. Bu kişilerin hesapları artık çocuklara önerilmeyecek.

Ayrıca çocuk kullanıcıların Reels ve Keşfet’e düşen içerikleri, söz konusu kişilere gösterilmeyecek. Son olarak, hesabı açık gençlerin paylaşımlarına gelen yorumlar otomatik olarak gizlenecek.


Haberi kaynağından okumak için tıklayın.

2021-03-17 14:27:10