Jeep, 80. yıl dönümüne özel versiyonlarını satışa sunacak

Jeep, 80. yıl dönümüne özel versiyonlarını satışa sunacak


Jeep; Renegade, Compass, Wrangler ve Gladiator modellerinin ’80’inci Yıl Dönümü’ özel versiyonlarını ilkbahardan itibaren pazara sunmaya hazırlanıyor.

1941 yılında seri üretilen ilk 4×4 araç Willys MB ile pazara giren Jeep, bu yıl 80. yaşını kutluyor.

Jeep, Willys MB’nin ardından 1949 yılında dört tekerlekten çekişli Willys Wagon’un yollara çıkmasıyla Sport Utility Vehicle (SUV) sınıfını oluşturdu.

Marka, 1963 yılına gelindiğinde ise Wagoneer ile ‘Premium SUV’ sınıfının yaratıcısı oldu. Jeep, günümüzde ise Renegade, Compass ve Wrangler 4xe modelleriyle tarihinde yeni bir sayfa açıyor.

ÖZEL VERSİYONLAR GELİYOR

2021 yılının öne çıkacak modelleri olan Renegade, Compass, Wrangler ve Gladiator’ün ’80’inci Yıl Dönümü’ özel versiyonlarının; ilkbahardan itibaren pazarlarda kademeli olarak satışa sunulması planlanıyor.

Jeep’in 80’inci yıl özel versiyonlarının tamamında yarı parlak Granit Kristal vurgularla zenginleştirilen ’80. Yıl’ logosu, tungsten dikişli ve ’80. Yıl’ logosuna sahip elmas desenli koltuk döşemeleri yer alıyor.

Özel versiyonların iç mekanlarını ise parlak siyah vurgular ve koltuklarla paspaslardaki logo etiketleri gibi özel tasarım ipuçları süslüyor.

Modellerde yer alacak özel alaşım jantlar yıl dönümü versiyonlarının dış görünümünü tamamlıyor.

Yüksek verimlilik seviyesine sahip içten yanmalı motorlar dışında, Jeep’in şarj edilebilir hibrit sistemiyle de donatılacak olan versiyonlar, markanın 4×4 yeteneklerini destekleyen gelişmiş teknoloji ve güvenlik donanımlarına da sahip olacak.

8,4 ve 10,1 inçlik dokunmatik ekranlar, DAB radyo ve akıllı telefon entegrasyonu ile UconnectT, tam LED aydınlatma ve yeni ‘1941’den beri’ bilgi-eğlence sistemi ekranı kullanıma sunulan donanımlardan bazıları olacak.

Haberi kaynağından okumak için tıklayın.

2021-02-13 03:25:23

Yayım tarihi
Otomobil olarak sınıflandırılmış

Bir Cevap Yazın