Çinli SUV modeli elektrikli DFSK Seres 3, Türkiye’ye geliyor: İşte fiyatı

Çinli SUV modeli elektrikli DFSK Seres 3, Türkiye’ye geliyor: İşte fiyatı


DFSK Motors’un C- SUV segmentinde geliştirdiği ilk elektrikli SUV modeli Seres 3, çok yakında ülkemizde satışa çıkacak.

Çin’in en büyük otomobil üreticilerinden DFSK, Türkiye’de tam elektrikli yeni C-SUV modelini satışa sunma planları yapıyor.

Türkiye genelinde 20 noktada satış ve 43 noktada servis ağı bulunan marka, sürdürülebilir mobilite olarak tanımladığı yeni yaklaşımıyla SUV segmentindeki ilk elektrikli modelini Türkiye’ye getirecek.

Marka, Avrupa Tip Onayı ile üst düzey donanımı tescillenen Seres 3 ile araç kullanıcılarına güvenli, ekonomik bir sürüş deneyimi yaşatacak.

300 KM MENZİL

Seres 3, kolay şarj edilebilir özelliği ile 8 saatte tam şarj sağlayarak araç sahiplerini uzun yol sürüşlerine hazırlıyor. Tam şarj kapasitesiyle 300 kilometre yol gidebiliyor.

TEKNİK DETAYLAR

İki ayrı donanımda üretilen Seres 3, Maksimum 120 kW (163 BG) güce sahip ve 0’dan 100 km/s hıza 8,9 saniyede çıkabiliyor. Ayrıca araç, 155 km/s maksimum hıza ulaşabiliyor.

Önden çekişli 4,39 m uzunluğunda ve boş ağırlığı 1690 kg olan Seres 3’ün motoru, 300 Nm tork üretebiliyor, 52,5 kWh gücündeki lityum pil ile 300 km menzile kadar ulaşabiliyor. Aracın elektrik tüketimi ise 100 km’de 18 kWh.

Yeni Seres 3, hızlı şarj ile 50 dk (yüzde 20’den, yüzde 80’e), normal şarj ile 8 saatte tam dolumu tamamlayabiliyor.

Seres 3’de; şerit takip sistemi, akıllı çarpışma önleme sistemi, elektronik stabilite kontrol sistemi, fren asistanı, çekiş kontrol sistemi, yokuş iniş ve kalkış sistemleri, anti patinaj, radar destekli fren sistemi donanımları bulunuyor.

İç donanımda ise sürücü ve yolcu koltuk ısıtma, Panoramik Sunroof, GPS/Navigasyon, 360 derece panoramik park yardım sistemi yer alıyor.

TÜRKİYE FİYATI

DFSK Motors’un C- SUV segmentinde geliştirdiği ilk elektrikli SUV modeli Seres 3’ün Türkiye’deki satış fiyatı ise 440 bin TL olarak açıklandı.

Haberi kaynağından okumak için tıklayın.

2021-02-13 06:21:10

Yayım tarihi
Otomobil olarak sınıflandırılmış

Bir Cevap Yazın