Porsche Design Acer Book RS Türkiye’de | NTV

Porsche Design Acer Book RS Türkiye’de | NTV

Porsche Design’ın işlevsel tasarım felsefesi ve mühendislik zekasını Acer’ın teknolojik yenilikleri ve global bilgisayar sektöründeki derin bilgi birikimiyle birleştiren üst seviye dizüstü bilgisayar Porsche Design Acer Book RS, Türkiye’deki teknoloji severlerin beğenisine sunuldu.

Tamamen metal, kompakt bir kasaya sahip olan Porsche Design Acer Book RS, gücünü 11. Nesil Intel® Core i7 işlemci ve NVIDIA® GeForce® MX350 GPU bileşenlerinden alıyor. Dizüstü bilgisayarın ağırlığı ise yalnızca 1,2 kg. Kasanın üst kısmında, hafif olmasına rağmen güçlü ve yüksek performanslı bir malzeme olan ve motor sporlarındaki onlarca yıllık tecrübeyi yansıtan karbon fiber kaplama yer alıyor.

Intel® Evo platformu onaylı1 Porsche Design Acer Book RS, anında uyanma, gerçek pil ömrü ve hızlı şarj gibi konularda üstün performans gösteriyor ve bir dizüstü bilgisayardan beklenebilecek tüm görevler için ideal çözümü sunuyor.

İKONİK TASARIM

İşlevselliği en uygun biçimde sunmayı hedefleyen Porsche Design’ın tasarım felsefesine sadık kalınarak üretilen Porsche Design Acer Book RS, her özelliğin bir amaca yönelik geliştirildiği üst düzey bilgi işlem anlayışını temsil ediyor. 3k karbon fiber kısım, cihazın elmas kesim CNC işleme kasasıyla kontrast oluşturuyor. Bu kontrast dizüstü bilgisayara iddialı bir karakter katarken, taşınabilirliği de artırıyor. Yalnızca 15,99 mm inceliğindeki dizüstü bilgisayarın alt ve üst yüzeyleri birbirine bağlayan tek parça menteşe, cihaz açıldığında klavyeyi hafifçe yukarı kaldırıyor. Böylece hem daha ergonomik bir yazı yazma deneyimi sunuluyor hem de daha iyi soğutma elde ediliyor. Arka aydınlatmalı tuşlar karanlık ortamlarda bile rahat yazı yazma imkânı sunuyor. Camdan üretilen hassas touchpad ise aynı anda birden fazla görevi daha rahat yapabilmek için çoklu hareket desteği sunuyor.

Cihaz ayrıca özel tasarım aksesuarlarıyla da beraber geliyor. Porsche Design Acer Book RS için ideal bir yol arkadaşı olan bölümlere ayrılmış ve çok işlevli Porsche Design Acer Travelpack RS (mousepad, mouse, taşıma bölmesi ve dizüstü bilgisayar yuvası) son derece şık görünürken kullanım deneyimini de zenginleştiriyor. Taşıma bölmesi, dokunulduğunda hoş bir his uyandıran ve hafifçe parlayan dayanıklı ECCO® PALERMO XA deriden üretildi. Bu su geçirmez bölüm, dizüstü bilgisayarı seyahatlerde yaşanabilecek çizilmelere ve aşınmaya karşı koruyor. Verimlilik için, dizüstü bilgisayar yuvasının çıkarılabilir kapağı mousepad olarak da kullanılabiliyor. Seyahat paketini tamamlayan Bluetooth ve kablosuz Porsche Design Acer Mouse RS, Porsche Design’ın eşsiz tasarımını yansıtacak şekilde sol tuşunda karbon fiber bir kaplamaya sahip.

ÜSTÜN PERFORMANS

Porsche Design Acer Book RS’in göz alıcı tasarımının altında, üstün performans sağlayan 11. Nesil Intel® Core i7 işlemci, NVIDIA® GeForce® MX350 GPU ve 16 GB bellek kombinasyonu yatıyor. Dizüstü bilgisayar, tüm depolama ihtiyaçları için yeterli olacak 1 TB SSD depolama birimine sahip. Antimikrobiyal2 Corning® Gorilla® Glass kaplı 14 inç FHD IPS3 dokunmatik ekran sRGB renk gamının yüzde 100’ünü kapsıyor. Ultra ince çerçeveler ise yüzde 90’lık etkileyici bir ekran gövde oranı elde edilmesini sağlıyor.

Çift bakır ısı borusuyla serin kalan cihaz 17 saat gibi etkileyici bir pil ömrüne sahip4. Cihaz ayrıca 30 dakika hızlı şarjla 4 saat kullanım5 sunuyor. Çift bant Intel® Wi-Fi 6 (Gig+), geniş bağlantı noktası seçenekleri (USB-C, Thunderbolt 4 ve USB3.2 Gen 2) ve Windows Hello ile parmak izi kullanarak güvenli oturum açma, Modern Bekleme Durumu ve Sesle Uyandırma gibi akıllı özellikler de kullanıcı deneyimini zenginleştiriyor.

Acer Türkiye Pazarlama Müdürü Sema Yıldız, Porsche Design Acer Book RS modelinin yeni ürün ve teknolojilerinin tanıtıldığı next@acer basın konferansımızda, yaklaşık 3 ay önce tanıtıldığını ifade ederek, “Porsche Design ve Acer önemli bir iş birliğine imza atarak üst düzey tasarım ve teknolojiyi bu üründe bir araya getirdi. 28 Ocak itibarıyla Porsche Design Acer Book RS, özel tasarım aksesuarları, mouse, mousepad, çanta ve kılıf ile birlikte Türkiye’de satışa sunuldu” dedi.

Yıldız, şunları anlattı: “Ürünü ince, hafif ve güçlü olarak tanımlayabiliriz. Neredeyse 1,5 cm inceliğinde, 1,2 kg ağırlığında ve tamamen metal bir kasaya sahip. İnce çerçeveleri sayesinde ekran gövde oranı yüzde 90 olan ürün, 14 inç’lik FHD dokunmatik ekranı, 340 nit parlaklığı ve yüzde 100 sRGB renk gamı ile canlı ve etkileyici bir renk doğruluğu sunuyor. 17 saatlik pil ömrü tüm gün kullanım için fazlasıyla yeterliyken, hızlı şarj özelliğiyle ihtiyaç halinde 30 dakikalık şarj süresiyle 4 saatlik kullanım sağlıyor. 11. Nesil Intel Core i7 işlemci ve NVIDIA GeForce MX350 ekran kartı bulunan üründe 16 GB RAM ve 1 TB SSD bulunuyor. Ayrıca ürün Wi-Fi 6, Bluetooth 5.1 ve Thunderbolt 4 gibi en yeni bağlantı seçeneklerine sahip.”

Ürünün Porsche Design olduğu için tamamen farklı bir kategoride olduğunu sözlerine ekleyen Yıldız, “Ancak Türkiye’de şimdiye kadar satışını yaptığımız ince dizüstü bilgisayarlara göre bir değerlendirme yapacak olursak, bu kategoride 16 GB RAM’i olan ilk ürün. RAM önemli, çünkü bilgisayarında yüksek performans gerektiren uygulama ve program kullanan kişilerin sorunsuz çalışabilmesini sağlıyor. Ayrıca 11. Nesil Intel i7 işlemciyle gelen, Intel Evo platformlu ilk ürün; harici ekran kartı ve yüksek kapasiteli SSD ile de performans gücü en yüksek ince dizüstü bilgisayarımız. Bu segmentteki modellerimiz arasında tüm bu özelliklere sahip başka bir ürünümüz yok. Diğer segment, oyuncu bilgisayarları. Yüksek performans denildiğinde ilk akla gelen bu bilgisayarlar oluyor ancak bu, o kategoride de konumlandırılacak bir ürün değil. Evet, yüksek performans sunuyor ancak oyuncu bilgisayarlarının çok ötesinde farklı özelliklere de sahip. Hafif, renk doğruluğu yüksek dokunmatik ekranı olan, yok denilecek kadar ince çerçeveli bir ürün. Özetle Porsche Design Acer Book RS, ultra ince, hafif dizüstü bilgisayar kategorisinde rahatlıkla render alınıp video içerik üretilebilecek ve birçok oyunu rahatlıkla oynatabilecek bir ürün olarak karşımıza çıkıyor” diye konuştu.

FİYAT VE BULUNABİLİRLİK

Porsche Design Acer Book RS, Porsche Design Acer Travelpack RS ile birlikte (mousepad, mouse, taşıma bölmesi ve dizüstü bilgisayar yuvası), 19.999 TL fiyatla, Teknosa.com.tr’de ve Teknosa mağazalarında satışa sunuldu. İstanbul Acıbadem Akasya, Nişantaşı Citys ve İstinye Park Exxtra mağazalarında ise cihazı görmek mümkün.

Teknik özellikler, fiyatlar ve bulunabilirlik bölgeye göre değişiklik gösterebilir.

Belirli pazarlardaki bulunabilirlik, ürün özellikleri ve fiyatlar hakkında daha fazla bilgi için lütfen www.acer.com.tr adresi üzerinden en yakın Acer ofisiyle iletişime geçin.

Haberi kaynağından okumak için tıklayın.

2021-02-12 12:14:18

Yayım tarihi
Teknoloji olarak sınıflandırılmış

Bir Cevap Yazın