Bingöl’deki kayak tesisi Hesarek’e yoğun ilgi

Bingöl’deki kayak tesisi Hesarek’e yoğun ilgi

Kent merkezine 35 kilometre uzaklıkta bulunan ve 178 bin metrekare alan üzerine kurulan Hesarek Kayak Tesisleri, bin 200 metre telesiyej, bin 100 metre teleski ve 200 metrelik baby lift pistleri ile kısa süre önce açtığı kayak sezonuyla kayak severleri ağırlamaya devam ediyor. Çevre illerden ve yurtdışından gelenlerin ilgi odağı olan tesis, geçen yıllara oranla ziyaretçi sayısının azalmasına rağmen hafta sonları yüzde 90 doluluk oranı yaşıyor.

‘TESİSİMİZE İLGİ BÜYÜK’

Hesarek Kayak Tesisi İşletme Müdürü Aydın Bor, Türkiye’nin en uzun kayak pistlerinden birine sahip olan Hesarek’e ilgilini yoğun olduğunu belirterek, şöyle konuştu:

“Tesisimizde teleski, telesiyej ve baby lift hizmetleri veriyoruz. Pandemiden dolayı, geçmiş dönemlere oranla biraz sakin geçiyor. Ancak buna rağmen yine de ilgi çok. Lisanslı kayak sporcuları ve kayak antrenörlerine tesisimizde bulunan teleski ve telesiyej gibi hizmetlerinden ücretsiz yararlanma hakkı veriyoruz. Bu yıl yeni bir proje de hazırladık. ‘Takımını Kur, Gel’ adını verdiğimiz proje ile kar voleybolu sporuna destek vereceğiz. Yakın zamanda bunu burada faaliyete geçireceğiz. Tesisimizde konaklama ve otel hizmetimiz mevcut. İl dışından gelen konuklarımız var. Tesisimize düzenli olarak kayak turizmi için turlar düzenleniyor. Çevre illerden yoğun bir ilgi var, gelenler çok oluyor. Tesisimizi herkese tavsiye ediyoruz. Kar kalınlığı mız güzel, herkesi bekliyoruz. Fiyatlarımız da diğer kayak tesislerine oranla daha uygundur. Ulaşım açısından da herhangi bir sıkıntı yok. Şehir merkezine 35 kilometre uzaklıktayız. Şehrin havalimanı da var, il dışından gelmek isteyenler gerek karayolu, gerekse havayolu ile kolaylıkla tesisimize ulaşım imkânı sağlayabilirler. Tesisimize herkesi bekliyoruz.”

JANDARMA EKİPLERİ TEYAKKUZDA

İl Jandarma Komutanlığı ekipleri de vatandaşların huzur ve güvenliği için Hesarek’te 7 gün 24 saat esaslı görev yapıyor. Jandarma Arama Kurtarma (JAK) ekipleri pistler üzerinde kar motorları ile devriye gezerek olası yaralanma, mahsur kalma, çığ veya kaybolma gibi durumlarda vatandaşların yardımına koşuyor. Jandarma personelleri de, tesislerde vatandaşlara sosyal mesafe, maske ve hijyen ile ilgili bilgilendirme çalışmaları yapıyor.

Tesiste hafta sonu tatilini geçiren Ahmet Beliren, “Haserek kayak Tesisleri hafta sonu tatilini geçirmek isteyenler için çok güzel bir yer. Her bölgeden her şehirden insanlar geliyor. Ben fırsat buldukça buraya geliyorum. Herkese de öneririm” diye konuştu.

Batman’dan gelerek her hafta sonu Hesarek’e geldiğini ifade eden Rıdvan Işık da, “Batman’dan geliyorum. Hemen hemen her hafta sonunu burada geçiriyorum. Bir Uludağ, Palandöken, Sarıkamış, Erciyes neyse burası da öyledir. Herkese de burayı öneririm, çok eğlenirsiniz. Gelen pişman olmaz” dedi.

Yurtdışından Hesarek’i tercih eden Mehtap Bağbars ise, “Almanya Hamburg’dan geliyorum. Çok güzel bir yer. Bütün herkesi bekliyorum. Yurtdışında böyle yerler yok, dünyadaki bütün insanları burayı görmelerini öneririm” şeklinde konuştu.Haberi kaynağından okumak için tıklayın.

2021-02-02 10:48:44

Yayım tarihi
Seyahat olarak sınıflandırılmış

Bir Cevap Yazın