Bugüne kadarki en hızlı BMW modeli: BMW M5 CS

Bugüne kadarki en hızlı BMW modeli: BMW M5 CS


Alman üretici BMW, bugüne kadarki en hızlı BMW modeli olarak nitelendirdiği, BMW M5 CS’yi tanıttı. Yüksek performansıyla dikkat çeken BMW M5 CS’nin özelliklerine yakından bakıyoruz…

Alman otomobil üreticisi BMW, 2021’in en heyecan verici otomobillerinden biri olan yeni BMW M5 CS modelinin üzerindeki örtüyü kaldırdı.

Sportif tasarımı ve lüks özelliklerinin yanında performanslıyla da göz dolduran yeni M5 CS;  4.4 litre V8 ünite motor, 635 beygir güç, 750 Nm tork ve 8 ileri otomatik şanzımanla geliyor.

Performansıyla adından söz ettiren M5 CS, 0-100 km/s hızlanmasını sadece 2.9 saniyede, M5 Competition’dan 0.2 saniye daha kısa sürede tamamlıyor. 0-200 km/s süresi 10.4 saniye olan otomobilin maksimum hızı ise 306 km/s olarak açıklandı.

Tıpkı standart M5’te olduğu gibi yeni BMW M5 CS’de de Aktif M Diferansiyel ve farklı sürüş modlarına sahip dört tekerlekten çekiş sistemi standart olarak sunuluyor. 4WD ve 4WD Sport gibi farklı modlara sahip olan sistem, 2WD modunda da arkadan itişli olacak şekilde kullanılabiliyor.

DAHA HAFİF TASARIM

Yeni BMW M5 CS, baz aldığı M5 Competition’dan 104 kilogram daha hafif. Bunun için otomobilde karbon fiber takviyeli plastik parçalara bolca yer verilmiş.

Motor kaputu, tavan, ön splitter, difüzör, yan ayna kapakları ve arka spoyleri bu parçalara örnek göstermek mümkün. Şirket otomobili hafifletmek için ayrıca ses yalıtımını da azaltmış.

Tasarıma baktığımızda yeni M5 CS’yi altın yaldızlı ızgara çerçevesi ve onunla uyumlu 20 inçlik jantlarıyla ayırt etmek mümkün.

Karbon seramik fren sisteminin kullanıldığı tekerleklerde kırmızı veya altın renkli kaliperlere yer verilmiş. Hava kanallarına sahip motor kaputu ve sarı aydınlatmalı LED farlar da dikkat çeken detaylardan.

Yeni BMW M5 CS’nin iç mekanında da aydınlatmalı M5 logolarına sahip karbon fiber ön koltuklar bulunuyor.

Söz konusu koltuklar kırmızı detaylar ve kırmızı dikişlerle kombinlenmiş siyah deri döşemeye sahip.

FİYAT

Yeni BMW M5 CS, önümüzdeki bahar aylarında satışa sunulmuş olacak. Otomobilin Almanya’daki fiyatı 180 bin 400 euro olarak açıklandı.Haberi kaynağından okumak için tıklayın.

2021-02-01 07:00:49

Yayım tarihi
Otomobil olarak sınıflandırılmış

Bir Cevap Yazın