Keltepe Kayak Merkezi Nerede? Nasıl Gidilir? 2021 Keltepe Kayak Merkezi Giriş Fiyatları Ve Otel Ücretleri Ne Kadar? Keltepe Kayak Sezonu Ne Zaman Açılıyor?

Keltepe Kayak Merkezi Nerede? Nasıl Gidilir? 2021 Keltepe Kayak Merkezi Giriş Fiyatları Ve Otel Ücretleri Ne Kadar? Keltepe Kayak Sezonu Ne Zaman Açılıyor?

Keltepe Kayak Merkezi Nerede?

Son yıllarda açılan kayak tesisleri arasında en yenisi ve en çok göze çarpanlarından biri de Keltepe kayak merkezi olmaktadır. Özellikle Karabük ilinin en yüksek yerlerinden birisi olması nedeni ile kışları oldukça kar yağışlıdır. Karabük ili kömür bulunmadan önce aslında köy altı yerleşmesi olarak geçmekteydi.

Özellikle kömür madeni ile birlikte aşırı nüfuslanma ve yeni yeni imkânlar açılmıştır. Bu açılan faaliyet ve imkânların en sonuncularından biriside Keltepe kayak merkezi olmaktadır. Yapımında ve işletilmesi için oldukça önem ve emek sarf edilmiştir. Özellikle Karabük iline aşırı miktarda kar yağışından dolayı yolda misafirlerin kaza yapmaması için 24 saat çalışılmaktadır.

Nasıl Gidilir?

Keltepe kayak merkezi daha çok yeni bir kayak merkezi olduğu için birçok kesim tarafından rağbet görmektedir. Özellikle uygun fiyatlı ve temiz bir işletme olduğu için tercih edilmektedir. Fakat yurt içi kaynaklı turistlerin birçoğu Keltepe kayak merkezine nasıl gidildiğini binmemektedir. Henüz yeni açılan bir kayak merkezi olduğu için ilk olarak Karabük iline gidilmesi gerekir.

Karabük ilinin merkezinden sonra yapılması gereken işlem GPS aleti ile Keltepe kayak merkezine gidilmesidir. Fakat eğer GPS aletiniz yoksa zaten yeni açılan bir kayak merkezi olduğu için tabelalardan bulunması mümkündür. Ayrıca Karabük ili küçük ve nispeten Keltepe kayak merkezinin şehir içinde ki reklamlarından dolayı bulunması kolaydır.

2021 Keltepe Kayak Merkezi Giriş Fiyatları Ve Otel Ücretleri Ne Kadar?

Keltepe kayak merkezi birçok kayak merkezinde olduğu gibi girişte herhangi bir ücret alınmaktadır. Fakat Keltepe kayak merkezi ait olan aletlerin kullanılması ücretlidir. Konaklama için Karabük ilinde veya kayak tesisinde kalınması mümkündür. Özellikle yeni açılan bir kayak tesisi olduğu için birçok kampanya ve indirim imkânı sağlanmaktadır.

Özellikle otellerinin oldukça konforlu ve açık büfe imkânı ile diğer birçok kayak tesisinde ayrılmaktadır. Keltepe kayak merkezi tesisinde açık havada yapılan kahvaltılar son derece ünlüdür. Özellikle şehirde bulunan yoğun hava kirliliğinden uzaklaşmak isteyen bireyler için Keltepe kayak merkezi uygundur.

Keltepe Kayak Sezonu Ne Zaman Açılıyor?

Keltepe kayak merkezi diğer kayak merkezlerine göre biraz daha erken açılmıştır. Çoğu kayak merkezi son baharın sonuna doğru açılır. Fakat Keltepe kayak merkezi salgın hastalık gibi durumlardan dolayı erken açılması gerekmiştir. Keltepe kayak merkezinin en kalabalık dönemi ocak veya şubat ayı olarak tahmin edilmektedir.

Fakat bu durum zaman içinde değişiklik gösterebilir. Yılbaşında yoğun bir talep olacağı tahmin edilmektedir. Özellikle ucuz ve nispeten diğer kayak merkezlerine göre yakın olmasında dolayı tercih edilebilir. Keltepe kayak merkezine erken rezervasyon yaptırmakta fayda vardır.

Keltepe Kayak Merkezi Pist Uzunluğu Ne Kadardır?

Keltepe kayak merkezinin 2000 kişiyi aynı anda barındırabilecek kapasiteye sahip olduğu düşünülmektedir. Özellikle oteller bu nüfusu karşılayabilecek durumda tasarlanmıştır. Pist uzunluğu yeni yapılan bir kayak merkezine göre oldukça uzundur. Keltepe kayak merkezi pist uzunluğu 607 ve 880 metre olmaktadır.

Fakat bazı günlerde ve dönemler bu pistlerin sadece biri açılmaktadır. Bunun nedeni Keltepe kayak merkezinin bazı zamanlarda az kar yağışı almasıdır. Az kara yağışı alan bir pist kesinlikle buzlanma gibi durumlara yer açmaktadır. Fakat kış aylarının büyük kısmında pistlerin tamamı açılmaktadır. İlginin her geçen gün arttığı Keltepe kayak merkezi için yeni pistlerin yapılması düşünülmektedir. Ayrıca gezi ve essiz doğası için de bu kayak merkezinin seçilmesinde oldukça yarar vardır.

Keltepe Kayak Merkezinde Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Keltepe kayak merkezine ulaşımın sağlanmasının büyük bölümü kara yolu ile olmaktadır. Bundan dolayı hem Karabük belediyesi hem de Keltepe kayak merkezi 7 gün boyunca yol temizleme olmaktadır. Fakat araç sürücüleri yola çıkmadan önce aracın gerekli bakımlarını yaptırmalarında fayda vardır.

Geceleri buzlanmaların bol olduğu için Keltepe kayak merkezinde yürüyüş yapan bireylerin dikkat etmesi gerekir. Ayrıca yaşlı ve çocukların yeni yapılan pislerden uzak durmaları gerekir. Çünkü hızını alamayan veya tam olarak dönemeyen bir kayak sporcusu yanlışlıkla çarpabilir.

 Haberi kaynağından okumak için tıklayın.

2020-12-08 13:14:00

Yayım tarihi
Seyahat olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir