Kayseri Kayak Merkezine Nasıl Gidilir? 2021 Kayseri Kayak Merkezi Giriş Fiyatları Ve Otel Ücretleri Ne Kadar? Kayseri Kayak Sezonu Ne Zaman Açılıyor?

Kayseri Kayak Merkezine Nasıl Gidilir? 2021 Kayseri Kayak Merkezi Giriş Fiyatları Ve Otel Ücretleri Ne Kadar? Kayseri Kayak Sezonu Ne Zaman Açılıyor?

Kayseri Kayak Merkezi Hakkında Bilgi

Kayseri kayak merkezi iç Anadolu bölgesinde bulunan bir Spor tesissidir. Özellikle diğer kayak merkezinden ayrılan özelliği kalıcı kar sınırının olmasıdır. Türkiye’nin en yüksek dağlarından olan Kayseri Erciyes dağı sayesinde bu turizm yıl boyunca aktiftir.

Özellikle eski bir volkan kaynağı olan Erciyes dağının çevresinde şıkça bağcılık sektörü gelişmiştir. Dağın eteklerin de bulunan ovalar sayesinde kış sezonunda kar kayağı haricinde birkaç spor daha yapılmaktadır. Yılkı atları ve doğa yürüyüşü meşhur diğer spor aktiviteleri arasında yer almaktadır.

Erciyes dağı sadece doğal güzellikleri ile değil açık havada imkân sağladığı kahvaltı ve akşam yemekleri de meşhurudur. Özellikle barbekü mangal olarak sunulan kayseri ilinin meşhur sucuğu birçok kesim tarafınca sevilmektedir. Diğer illerden sadece sucuğu Erciyes dağının havasında tüketmek için bile gelen turistler bulunmaktadır. Ayrıca Kapadokya gibi tarihi mekânlara yakınlığı nedeni ile tercih edilmektedir.

Kayseri Kayak Merkezine Nasıl Gidilir?

Türkiye’nin tam merkezinde olması ve kalıcı kar sınırı nedeni ile birçok ziyaretçi tarafında tercih edilmektedir. Özellikle yılın belirli dönemlerinde olan kar yağma oranları ile kar boyu 2 metreye dahi ulaşmaktadır. Ülkenin merkezinde olmasından dolayı çevre illerin çoğuna oldukça yakındır. Bu nedenle ulaşım imkânı da kolaydır.

Kayseri iline kayak için gelen misafirlerin büyük çoğunluğu yerli turisttir. Ayrıca ziyaretin yapılması için en çok tercih edilen ulaşım yöntemi şahsi araçlar ile kara yolu imkânıdır. Kayseri ilinin merkezine gelindiğinde oldukça büyük olan Erciyes dağı çok rahat görülmektedir. Bu nedenle şehir içinde bulunan tabelaları takip ederek dağa yoluna ulaşmak mümkündür.

Dağ yolunun takip edilmesi ile Kayseri kayak tesisinin kapılarına kadar ulaşılması mümkündür. Fakat genellikle kış aylarında seyahatler yapıldığı için oldukça dikkatli olunmasında fayda vardır.

2021 Kayseri Kayak Merkezi Giriş Fiyatları Ve Otel Ücretleri Ne Kadar?

Kayseri kayak merkezi ülkenin çoğu yerinde bulunan kayak merkezleri gibi herhangi bir ücret alınmamaktadır. Fakat kayseri kayak merkezinde bulanan aletleri kullanmak için bir ücret verilmesi gerekir. Bu ücretler aşırı yüksek değildir. Bir kişinin gün boyu kayak yapabilmesi için gereken tüm kıyafetlerin sağlanması gerekir. Bu nedenle tüm eşyaların alınması yani kiralanması ile günlük ücret yaklaşık 130 lira civarında olmaktadır.

Kayseri ilinde konaklama ücretleri diğer illere göre ucuzdur. Bu nedenle kayak merkezinde de bu durum geçerlidir. Özellikle her bütçeye uygun konaklama imkânı kayseri kayak tesisleri tarafından müşterilerine sağlanmıştır. Günlük ve gecelik fiyatları özel günlere göre oldukça değişiklikler göstermektedir. Bu nedenle yılın başından veya birkaç ay öncesinden rezervasyon yapılmasında fayda vardır.

Çoğu otele ve apart otellerde her şey dâhil fiyatlar geçerli olmaktadır. Açık havada kayseri iline has mantı çeşitleri ve sucuk ekmeği ile akşam yemeği yemek mümkündür. Oldukça sağlıklı havasından dolayı birçok ziyareti tarafından yürüyüşler de yapılmaktadır.

Kayseri Kayak Sezonu Ne Zaman Açılıyor?

Kış aylarının gelmesi ile birlikte birçok ilde kış sezonunun açılması muhtemel olmaktadır. Fakat Kayseri kayak tesisi gerek rakımı gerek kalıcı kar unsusundan dolayı ekim ve kasım ayında ziyarete açılmaktadır. En kalabalık ve en yoğun talebin olduğu gün genellikle yılbaşıdır. Çünkü birçok çift ve ziyaretçi için oldukça keyifli bir aksam geçirilmesi mümkündür.

Ziyaretçilerin rahat ulaşım imkânın sağlanması için kayseri büyük şehir belediyesi tarafından düzenli otobüs seferleri düzenlenmektedir. Bu otobüs seferlerin ücreti kişi başı dört liradır. Özellikle kazaların önüne geçilmesi için birçok yavaşlatıcı unsur ve aşırı kar temizlemeleri bulunmaktadır.

Kayseri Kayak Merkezi Pist Uzunluğu Ne Kadar?

Kış sporlarının sıkça oynandığı illerden biri de kayseri ilidir. Bu nedenle pist uzunlukları oldukça yüksektir. Özellikle bazı pistlerin eğiminden dolayı birçok ziyaretçiye yasaklanmıştır. Çünkü bu pistlerde kaymak için özel aletler ve uzmanlaşmak gerekmektedir. Aksi takdir de hayati tehlike oluşturacak durumlar meydana gelmektedir.

Ziyaretçileri ve kızak ile kaymak isteyen kalabalık gruplar için kısa ve orta uzunlukta pistler vardır. Teleferik imkânı sayesinde bu pistlerin her birine rahatlıkla ulaşım sağlanması oldukça kolay olmaktadır. Haberi kaynağından okumak için tıklayın.

2020-12-08 13:17:00

Yayım tarihi
Seyahat olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir