Haserek Kayak Merkezi Nerede? Nasıl Gidilir? 2021 Haserek Kayak Merkezi Giriş Fiyatları Ve Otel Ücretleri Ne Kadar? Haserek Kayak Sezonu Ne Zaman Açılıyor?

Haserek Kayak Merkezi Nerede? Nasıl Gidilir? 2021 Haserek Kayak Merkezi Giriş Fiyatları Ve Otel Ücretleri Ne Kadar? Haserek Kayak Sezonu Ne Zaman Açılıyor?

Haserek Kayak Merkezi Nerede?

Haserek kayak merkezi, kış turizminin en güzel ve dinamik şekilde yaşandığı Doğu Anadolu Bölgesi’nin en prestijli kayak merkezlerinden biridir. Haserek kayak merkezinin methini duyanlar bu ilgi uyandıran merkezi ziyaret etmek istiyor. Kayak merkezine gelmeyi planlayanlar yerini merak ediyorlar. Haserek kayak merkezi, Bingöl merkeze yaklaşık olarak 34 kilometre mesafede olup Dikmen Köyü sınırları içerisinde 2 bin 238 rakımlı Haserek Dağı eteklerinde bulunmaktadır.

Haserek Kayak Merkezi’ne Nasıl Gidilir?

Haserek kayak merkezi, Bingöl Havalimanı’na yaklaşık olarak 40 kilometre, Elazığ Havalimanı’na ise 110 kilometre uzaklıkta bulunuyor. Havayolu ile gelenler servis hizmetleri ya da taksi kiralama seçenekleri ile kayak merkezine ulaşabilecekleri gibi havaalanından araç kiralama seçenekleri ile yola çıkabilirler. Özel aracı ile aileleri, arkadaşları ile Haserek kayak merkezine gelmek isteyenler Elazığ-Bingöl yol güzergahını takip etmeli ve yol üzerinde bulunan tabelaları izlemelidir. Böylelikle rahat bir şekilde kayak merkezine ulaşabilirler.

2021 Haserek Kayak Merkezi Giriş Fiyatları ve Otel Ücretleri Ne Kadar?

Haserek kayak merkezinde her türlü ekipman kiralama olanağı bulunmaktadır. Güncel kiralama fiyatları şu şekildedir:

– Kayak takımı kiralama fiyatı: 50-TL
– Kızak kiralama fiyatı: 25-TL (1 saat)
– Telesiyej tek biniş ücreti: 5-TL
– Gün boyu kullanım ücreti: 20-TL

Kayak merkezinde bulunan otelde gecelik kişi başı konaklama fiyatı kahvaltı dahil olmak üzere 60-TL ile 160-TL arasında değişmektedir.

Haserek Kayak Sezonu Ne Zaman Açılıyor?

Haserek kayak merkezine gelmeyi düşünenler tarafından kayak sezonunun ne zaman açılacağı merak edilerek araştırılıyor. 2020-2021 kayak sezonu için rezervasyonlar başlamış olup covid-19 nedeni ile önceki yıllara göre ücretlerin daha yüksek olacağı belirtilmektedir. 2020-2021 kayak sezonunun açılış zamanı ise henüz belli olmamıştır. Aralık 2020 yılında açılması ise beklenmektedir.

Haserek Kayak Merkezi’nin Öne Çıkan Özellikleri

2015 yılının sonlarında hizmete açılan kayak merkezi, 178.000 metrekare alan üzerinde yer almaktadır. Merkezde üç pist mevcuttur. Bu pistler; telesiyej pisti (1200 metre), teleski pisti (1000 metre), baby lift pisti (200 metre). Kayak merkezine gelen misafirlerin konforlu bir şekilde konaklamaları için 35 odalı 70 yatak kapasiteli otel binası bölgede bulunmaktadır. Ülkemizin uzun süre hizmet veren kayak merkezlerinden biri olarak Haserek kayak merkezi, 4-5 ay süren kayak sezonu ile kış sporlarına gönül verenleri ve profesyonel sporcuları en iyi şekilde ağırlamaktadır.

Neden Haserek Kayak Merkezi?

Doğu Anadolu Projesi (DAP) Kalkınma İdaresi Başkanlığı, turizm geliştirme programı kapsamında yer alan Haserek kayak merkezi, yılın 6 ayı karı eksilmeyen Haserek Dağı eteklerinin muhteşem manzarası eşliğinde tarifsiz bir kayak keyfi yaşamak ve kış ayını unutulmaz anılarla bezemek için harika bir merkez.

Devlet yatırımı olarak inşa edilen Haserek kayak merkezi en uzunu 1600 metre olan profesyonel, acemi ve çocuklara özel 5 adet pisti, teleski, telesiyej ve baby lift mekanik sistemleri ile rutin bir yaşamdan bunalanlara unutamayacakları bir kış vaat ediyor. Kayak sporu tutkunlarına kaliteli tesisleri ve konforlu konaklama imkanları ile kapılarını makul ücret imkanları ile sonuna kadar aralıyor. Haserek kayak merkezinin, geleceğin öne çıkacak kayak merkezleri arasında ülkemiz ve dünyada yerini alacağı öngörülüyor.

DAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı, turizmi geliştirme programı kapsamına alınan kayak merkezi için günümüzde master planı hazırlanmaktadır. Bu çalışma doğrultusunda Haserek kayak merkezinde yaklaşık olarak bir milyon dönümlük araziye dokuzu aşkın mekanik tesis ve yeni pistlerin yapılması hedeflenmektedir. Ayrıca dağ evleri, yeni oteller ve sosyal donatı alanlarının inşası da program dahilinde gerçekleştirilmesi düşünen yatırımlardır. Böylelikle tesislerin standartlarının ve hizmet verme kapasitelerinin genişletilmesi planlanarak daha fazla insanın bölgeye gelmesi amaçlanmaktadır.

 Haberi kaynağından okumak için tıklayın.

2020-12-08 13:40:00

Yayım tarihi
Seyahat olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir