Erzurum Kayak Merkezine Nasıl Gidilir? 2021 Erzurum Kayak Merkezi Giriş Fiyatları Ve Otel Ücretleri Ne Kadar? Erzurum Kayak Sezonu Ne Zaman Açılıyor?

Erzurum Kayak Merkezine Nasıl Gidilir? 2021 Erzurum Kayak Merkezi Giriş Fiyatları Ve Otel Ücretleri Ne Kadar? Erzurum Kayak Sezonu Ne Zaman Açılıyor?

İlk kez kayak yapacak olan kişiler için de gidilecek kayak merkezinin seçimi oldukça önemlidir. Kayak merkezinin size sağladığı imkanlara da önem göstermeniz gerekir. Erzurum kayak merkezi oldukça önemli olan ve birçok kişi tarafından bilinmekte olan bir merkezdir. Palandöken kayak merkezi olarak da bilinmektedir. Dünyanın en önemli kayak merkezleri arasında yer almakta olan Erzurum kayak merkezine her yıl binlerce kişi gelerek kayak yapmanın keyfini çıkarır.

Erzurum Kayak Merkezine Nasıl Gidilir?

Erzurum kayak merkezine gitmek isteyen kişilerin araştırdığı konular arasında bir de kayak merkezine nasıl gidileceği bulunur. Özellikle de Erzurum kayak merkezine ilk defa gitmek isteyen kişiler adres hakkında önceden bilgi sahibi olmak ister.

Erzurum il merkezine toplamda 5 km uzaklıkta bulunur. Eğer farklı bir şehirden Erzurum kayak merkezine ulaşım sağlamak isterseniz havaalanında indikten sonra yarım saat içerisinde karayolu ile gidebilirsiniz. Eğer şehirde yaşıyorsanız da gün boyunca hareket etmekte olan otobüsleri kullanarak veya kendi özel aracınızı kullanarak da Erzurum kayak merkezine ulaşım sağlayabilirsiniz.

2021 Erzurum Kayak Merkezi Giriş Fiyatları ve Otel Ücretleri Ne Kadar?

2021 yılında kış mevsimine girmemiz ile birlikte kayak mevsimi de açılmış durumdadır. Kış tatiline gitmek isteyen kişiler de öncesinde gidecekleri yer ve yapacakları tatil ile ilgili olarak ne kadar ödeme yapacaklarını bilmek isterler. Hafta içi günlük olarak sınırsız bir şekilde kayak yapmak isteyen kişilerin 70 TL ücret ödemesi gerekir.

Hafta sonu için ise kayak yapmak için tek bir kişinin ödeyeceği ücret 80 TL olarak belirlenmiştir. Aynı zamanda tek çıkış için alınacak olan bilet fiyatı 15 TL, 10 çıkış için 90 TL, 25 çıkış için 170 TL, 50 çıkış için ise 270 TL ücret ödemesi yapılması gerekir. Erzurum kayak merkezinde geceleri de kayak yapma imkanınız bulunur. Gece kayak yapabilmek için ise 30 TL ücret ödemesi yapılmaktadır. Üstelik kayak merkezleri içerisinde oteller de bulunmaktadır.

Bütçenize uygun olarak Erzurum içerisinde birçok otel seçeceği mevcut olsa bile yine de Erzurum kayak merkezi içerisinde bulunan otellerde kalmayı kişiler daha fazla tercih etmektedir.

Erzurum Kayak Sezonu Ne Zaman Açılıyor?

En iyi kayak merkezleri arasında sayılan Erzurum kayak merkezi, sezonun açılması ile birlikte misafirlerini de ağırlamaya başlayacaktır. Alınan tedbirler ile birlikte güvenli bir şekilde tercih edebileceğiniz kayak merkezi size oldukça güzel bir kayak yapma deneyimi sunar. Erzurum kayak sezonunun 18 Aralıkta açılması bekleniyor. Kayak sezonu açılmadan önce birçok kişi önceden rezervasyon yaptırmaya başlamıştır.

Erzurum kayak merkezi için her zaman yüksek bir ziyaretçi geldiği bilinse bile bu sene alınan tedbirler kapsamında daha az kişinin geleceği düşünülüyor. Siz de eğer Erzurum kayak merkezine gideceğiniz bir tatil planı oluşturmayı düşünüyorsanız öncesinde tesisi alarak bilgi alabilir ve kolaylıkla randevunuzu oluşturabilirsiniz.

Erzurum Kayak Merkezinde Kayak Dışında Yapılan Aktiviteler Nelerdir?

Erzurum kayak merkezi kış turizminin oldukça fazla geliştiği bir yerdir. Kayak yapmak dışında yapılan çeşitli aktivitelerde mevcuttur. Yamaç paraşütü, paintball, dağcılık ve snowtube de aynı zamanda Erzurum kayak merkezinde yapılabilen aktiviteler arasında yer almaktadır. Palandöken dağının etrafında bulunan eşsiz manzarayı da değerlendirerek vakit geçirmek mümkündür. Erzurum kayak merkezine giderek başka birçok aktiviteye de ulaşım sağlayabilirsiniz. Çeşitli aktivite seçenekleri ile oldukça güzel bir tatil geçirebilirsiniz.

Erzurum Kayak Merkezi Hakkında Bilinmesi Gerekenler Nelerdir?

Erzurum kayak merkezi, kendi internet sayfalarından yapmış olduğu paylaşımlara göre sezonun ilk gününde ücretsiz olarak hizmet verecektir. Şehir dışından ulaşım sağlamak isteyen kişiler için kayak merkezi havaalanına sadece 15 km uzaklıkta bulunur. Kayak sporları yaparken aynı zamanda da doğa sporları yapmak isterseniz, Erzurum kayak merkezi oldukça ideal bir yer olabilir. Kayak esnasında alınacak olan tedbirler sayesinde oldukça güvenilir bir kayak deneyimi yaşama fırsatı bulursunuz.

 Haberi kaynağından okumak için tıklayın.

2020-12-08 13:45:00

Yayım tarihi
Seyahat olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir