Erciyes Kayak Merkezine Nasıl Gidilir? 2021 Erciyes Kayak Merkezi Giriş Fiyatları Ve Otel Ücretleri Ne Kadar? Erciyes Kayak Sezonu Ne Zaman Açılıyor?

Erciyes Kayak Merkezine Nasıl Gidilir? 2021 Erciyes Kayak Merkezi Giriş Fiyatları Ve Otel Ücretleri Ne Kadar? Erciyes Kayak Sezonu Ne Zaman Açılıyor?

Erciyes Kayak Merkezi’ne Nasıl Gidilir?

Ülkemiz kış sporlarının oldukça fazla yapıldığı ülkelerden bir tanesidir. Erciyes Kayak Merkezi de kış sporlarının en iyi yapıldığı merkezlerdendir. Bu sebeple kayak sporu yapmak isteyen kişiler Erciyes kayak merkezine giderek burada kayak mevsimini açabilirler. Erciyes kayak merkezine gitmek isteyen kişiler bölgeye gitmek istiyorlarsa Kayseri Erkilet Havaalanına inerek buraya 30 kilometre mesafede bulunan Erciyes Kayak Merkezi’ne gidebilir.

Erciyes kayak merkezi Hisarcık Kasabası üzerinden, Tekir Yaylası tarafına doğru ilerleyerek ulaşılabilir. Bölgeye toplu taşıma araçları ile gitmek isteyen kişiler Kayseri şehir merkezinden Develi minibüslerine binerek Erciyes kayak merkezine ulaşabilir.

Erciyes Kayak Merkezine giden yol yıl boyunca açık olan asfalt bir yoldur. Bu sebeple yılın her dönemi, bölgeye gitmek mümkündür. Yoğun kar yağışı olan dönemlerde kayak merkezine giden yol zaman zaman kapansa da genel anlamda ulaşıma açıktır. Erciyes Kayak Merkezini tam adresi ise; Erciyes Mahallesi Tekir Yaylası No: 11 Melikgazi Merkez/ Kayseri olarak belirtilir.

2021 Erciyes Kayak Merkezine Giriş Fiyatları Ne Kadar?

Erciyes kayak merkezi 2021 itibariyle kişilerin ödeyeceği fiyatlar da şu şekilde ön görülmektedir.
– 1 çıkış 13 yaş üzeri kişiler için 17 TL, 0- 12 yaş çocuklar için 14 TL olarak belirlenmiştir.
– 7 çıkış 13 yaş üzeri için 85 TL, 0- 12 yaş arası için 70 TL
– 14 çıkış 13 yaş üzeri için 120 TL 0- 12 yaş için 100 TL olarak belirlenmiştir.

2021 Erciyes Kayak Merkezine Otel Ücretleri Ne Kadar?

Yayalarda ise fiyatlarda değişiklik gösterilmektedir.
– 1 çıkış yayalarda 12 TL olarak ücretlendirilirken 6- 12 yaş için 9 TL olarak ücretlendirilmektedir.
– Yayalarda 0-6 yaş çocuklarda ücretsiz çıkışlar sağlanmaktadır.

Erciyes kayak merkezinde konaklamak isteyen kişiler kayak merkezinde bulunan otellerde konaklayabileceği gibi şehir merkezinde ki otellerde de konaklama yapabilir. Arama motorlarında arama yaptırdıklarında kişiler bütçelerine ve isteklerine uygun otelleri bulabilir. Ayrıca bölgede Beden Terbiyesi Genel Müdürlüğüne ait 140 yataklı Kayak Evi bulunmaktadır. Aynı zamanda Hava Kuvvetleri Komutanlığına ait bir misafirhane ve Jandarma Genel Komutanlığına ait de askeri misafirhane Erciyes kayak merkezinde bulunur. Erciyes kayak merkezinde birçok konaklama alternatifi de bulunmaktadır.

Erciyes Kayak Sezonu Ne Zaman Açılıyor?

Erciyes kayak merkezi ülkemizde en çok tercih edilen kayak merkezlerinden bir tanesidir. Bölgeye havayoluyla ulaşımın yapılmasından dolayı birçok kişi tarafından ayrıca tercih edilen Erciyes Kayak Merkezi kayak sezonu ne zaman açıldığına dair sorular da gündeme gelmektedir. Kış mevsiminin yaklaşmasıyla birçok kişinin kış tatili yapması ile ilgili düşünceleri ortaya çıkmıştır. Bu durumda Erciyes Kayak Merkezi sezonu açmaya hazırlanmaktadır. Erciyes Kayak Merkezi’nde kayak sezonu 14 Kasım Aralık Cumartesi günü açılarak kayak severleri ve kış tatili yapacaklara hizmet vermeye başlayacaktır.

Erciyes Kayak Merkezi Pist Özelliği

Erciyes Kayak Merkezinde pistlerin %75’lik bölümünde suni karlama sistemleri bulunmaktadır. Kar yağışı beklentilerin altında kaldığı zamanlarda suni karlama yapılarak kayak yapma imkanı artırılmaktadır. Böylece kayak keyfi daha uzun süre sağlanmaktadır.

Erciyes Kayak Merkezinde Ki Diğer Hizmetler Nelerdir?

Ayrıca birçok kayak merkezinde bulunmayan birçok farklı etkinlik Erciyes Kayak Merkezi’nde yapılmaktadır.

Uçurtma kayağı: Erciyes Kayak Merkezi dünyanın en önemli uçurtma kayağı merkezlerinden biri olarak karşımıza çıkar. Kış mevsiminde düzenli olarak esen rüzgar ve etrafında açık olmasından dolayı uçurtma kayağı yapılmasına olanak sağlar. Erciyes kayak merkezi uçurtma kayağı yapma imkanının sağlandığı çok önemli kayak merkezlerimizden bir tanesidir.

Helikopterli kayak: Erciyes kayak merkezini helikopterli kayak yapmak da diğer kayak merkezlerinden ayıran bir özelliktir. Test denemeleri yapılan merkezde yeni yeni yapılmaya başlanan helikopterli kayak Erciyes Kayak Merkezi için oldukça büyük önem taşımaktadır.

Kış sporlarına farklı etkinlikler yapmak isteyenler Erciyes Kayak Merkezi’ni ziyaret ederek burada ki etkinliklere katılabilir.

 Haberi kaynağından okumak için tıklayın.

2020-12-08 13:47:00

Yayım tarihi
Seyahat olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir