Derbent Kayak Merkezi Nerede? Nasıl Gidilir? 2021 Derbent Kayak Merkezi Giriş Fiyatları Ve Otel Ücretleri Ne Kadar? Derbent Kayak Sezonu Ne Zaman Açılıyor?

Derbent Kayak Merkezi Nerede? Nasıl Gidilir? 2021 Derbent Kayak Merkezi Giriş Fiyatları Ve Otel Ücretleri Ne Kadar? Derbent Kayak Sezonu Ne Zaman Açılıyor?

Derbent Kayak Merkezi Nerededir?

Ülkemiz dört bir tarafı farklı aktivitelerin yapıldığı ülkelerden bir tanesidir. Özellikle son yıllarda kış mevsimlerinin yapılabilecek aktivitelerinin artması birçok yeni tesisin de açılmasını sağlamıştır. Derbent kayak merkezi özellikle İç Anadolu Bölgesi’nde Konya’da kışın aktivite yapmak isteyen kişiler için oldukça elverişli kayak merkezlerinden bir tanesidir. Konya Merkeze 61 kilometre mesafede yer alan Derbent Aladağ kayak merkezi Derbent ilçe sınırlarında yer alır.

Konya Derbent Aladağ kayak merkezi olarak da bilinen Derbent kayak merkezi 2020/2021 sezonunda da birçok kişiyi ağırlamaya hazırlanmaktadır. Derbent kayak merkezi birçok kişi tarafından genel olarak günübirlik tercih edilen kayak merkezlerinden bir tanesidir. Yeni yeni tesisleşmeye başlayan merkez her geçen gün Konya Merkeze 1 saatlik mesafede bulunan Derbent Kayak Merkezi özellikle hafta sonlarında birçok kişi tarafından ziyaret edilmektedir. Günübirlik vakit geçirmek isteyen kişiler Derbent Kayak Merkezi’ni oldukça fazla tercih etmektedir.

Derbent Kayak Merkezi’ne Nasıl Gidilir?

Derbent Aladağ kayak merkezi; Konya Merkeze 61 kilometre uzaklıktadır. Derbent ilçe sınırları içerisinde yer alan Derbent kayak merkezi ilçe merkezine ise 5 kilometre mesafede yer alır. Konya Büyükşehir Belediye’si tarafından asfaltlanan yeni yolu ile bölgeye ulaşımı da daha kolay hale getirilen Derbent kayak merkezi Derbent ilçesinin güneyinde kalmaktadır.

2021 Derbent Kayak Merkezi Fiyatları Ne Kadardır?

İlçe sınırları içerisinde yer alan Derbent Aladağ Kayak Merkezi 2020/ 2021 sezonunda da ziyaretçilerine ağırlamaya hazırlanmaktadır. Çok büyük bir kayak merkezi olmadığı için tesise girişte herhangi bir ücret talep edilmez. Ancak bölgede kızak kiralama etkinliği yapıldığı için kızak kiralama ücretleri 15- 20 TL arasında değişiklik göstermektedir. Genel olarak tesis yeni yeni yapılanan bir tesis olduğu için bölgede herhangi bir ekstra ücret talebi yoktur.

Derbent Kayak Merkezi Otel Ücretleri Ne Kadardır?

Konya Merkeze 61 kilometre uzaklıkta bulunan Derbent ilçesi sınırlarında yer alan Derbent Aladağ kayak merkezi büyük bir tesis olmadığı için bölgede konaklama yapılacak bir alan bulunmaz. Genel olarak bölge halkının tercih ettiği Derbent kayak merkezi kızak kiralama çalışmaları yapılan bir kayak merkezidir. Bu sebeple Derbent kayak merkezi genel olarak günübirlik ziyaretçilerini ağırlamaktadır. Hafta sonları kalabalık olan Derbent Kayak Merkezi’nde kızak yapmak isteyen kişileri ağırlamaktadır.

Derbent Kayak Merkezi Sezonu Ne Zaman Açılır?

Derbent Kayak Merkezi sezonu Aralık ortasında açılması planlanmaktadır. Genel olarak çok büyük bir tesis olmayan Derbent kayak merkezi yerel olarak bilinen ve genel olarak hafta sonu ziyaretçilerini ağırlayan bir kayak merkezidir. Aralık ayında genel olarak sezonu açan Derbent Aladağ Kayak Merkezi Nisan ayına kadar ziyaretçilerini özellikle hafta sonlarında ağırlamaktadır.

Derbent Kayak Merkezi Yüksekliği Ne Kadardır?

Genel olarak Aralık ve Nisan ayları arasında kayak yapmaya elverişli olan Derbent Aladağ Kayak Merkezi bölge halkının oldukça fazla rağbet gösterdiği alanlardan bir tanesidir. Rakamın 2000 metre civarında olan Aladağ Derbent kayak merkezi en yüksek Zirvesi ise 2385 metre kadar ölçülmüştür. Aladağ kayak merkezinde teleferik telesiyej gibi mekanik tesisler bulunmamaktadır. Bu sebeple ziyaretçiler daha çok kızak yapmak amacıyla bölgeyi tercih eder. Ancak bölgede kızak yapmaya gelen kişilerin hoş vakit geçirebileceği ve sıcak bir şeyler içebileceği kafeterya bulunmaktadır. Genel olarak kızak ile kayan vatandaşları ağırlayan Derbent Aladağ Kayak Merkezi temiz havasıyla oldukça fazla tercih edilen tesislerden bir tanesidir.

Derbent Kayak Merkezi Özellikleri

Derbent Aladağ Kayak Merkezi genel anlamda bölge halkının hafta sonlarını değerlendirmek için gittiği yerlerden bir tanesidir. Bu sebeple yerel halk tarafından daha çok tercih edilen Derbent Aladağ Kayak Merkezi kızak ile kaymak isteyen kişiler tarafından tercih edilir. Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından yolları asfaltlanan merkezin ziyaretçi sayısı her sezon daha da artış göstermektedir.

 Haberi kaynağından okumak için tıklayın.

2020-12-08 14:00:00

Yayım tarihi
Seyahat olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir