Denizli Nikfer Kayak Merkezine Nasıl Gidilir? 2021 Denizli Nikfer Kayak Merkezi Giriş Fiyatları Ve Otel Ücretleri Ne Kadar? Denizli Nikfer Kayak Sezonu Ne Zaman Açılıyor?

Denizli Nikfer Kayak Merkezine Nasıl Gidilir? 2021 Denizli Nikfer Kayak Merkezi Giriş Fiyatları Ve Otel Ücretleri Ne Kadar? Denizli Nikfer Kayak Sezonu Ne Zaman Açılıyor?

Denizli Nikfer Kayak Merkezine Nasıl Gidilir?

Denizli önemli turizm merkezlerinden bir tanesidir. Denizli’de Pamukkale ve Hierapolis Antik kenti yer alıyor. Bu turizm değerlerinin yanı sıra özellikle kış mevsiminde Denizli’nin Tavas ilçesi Nikfer Mahallesinde yer alan Denizli Nikfer kayak merkezi 2016 yılında hizmete açıldı. Denizli’de bulunan Denizli Nikfer kayak merkezine ulaşım da oldukça kolay. Bu kayak merkezi Denizli il merkezine 85 kilometre uzaklıkta yer alıyor. Aynı zamanda Denizli Nikfer kayak merkezi Tavas’a da 39 kilometre mesafede yer alıyor. Kayak merkezine gitmek isteyen kişiler Tavas ilçesinden Nikfer mahallesine doğru yönelirler. Nikfer’den de özel araçlar ile tabelalar takip edilerek kayak merkezine ulaşım sağlanabilir. Yaklaşık 14 kilometre sonra kayak merkezine ulaşılır.

2021 Denizli Nikfer Kayak Merkezi Giriş Fiyatları ve Otel Ücretleri Ne Kadar?

Yerli ve yabancı turistler tarafından tercih edilen Denizli Nikfer kayak merkezine gelmek isteyen kişilerin de belli bir ücret ödemeleri gerekiyor. Buna göre Denizli Nikfer kayak merkezi telesiyej tek çıkış ücreti 10 TL, telesiyej 10 çıkış ücreti 60 TL, telesiyej 40 çıkış ücreti 200 TL, telesiyej 80 çıkış ücreti 320 TL olarak belirlenmiştir.

Telesiyej günlük sınırsız ücreti 80 liradır. Aynı zamanda teleski günlük sınırsız ücreti 40 TL, kızak saatlik kiralama 20 TL ve kızak yarım saat kiralama 10 lira olarak belirlenmiştir. Ayrıca alınacak skipass kart depozito ücreti 10 liradır. Denizli Nikfer kayak merkezinin çevresinde ise çok sayıda aktivite tesisi bulunuyor. Buna göre kayak merkezi çevresinde gezilecek alanlar da var.

Denizli Nikfer Kayak Sezonu Ne Zaman Açılıyor?

Kayak tatili için önemli olan kar kalınlığının uygun seviyelere ulaşmasıdır. Bu nedenle Denizli Nikfer kayak merkezinde Aralık ayının ortalarında kar kalınlığı uygun seviyeye gelir. Çünkü bu tarihte karlar kayak yapmak için elverişli bir ortam oluşturur. Aralık ayı ortalarında başlayan kayak sezonu Mart ayı sonlarında bitiyor. Bu süre içerisinde kar kalınlığı oldukça kaliteli olacaktır. Denizli Nikfer kayak merkezinde alt istasyonda rakım 1900 metre olurken üst istasyonda rakım 2391 metreye kadar hızlı bir şekilde çıkıyor.

Denizli Nikfer Kayak Merkezi İle İlgili Merak Edilenler

Denizli Nikfer kayak merkezi genel olarak günü birlik ziyaretçiler için oluşturulan bir alandır. Buraya gelecek olan kişiler kendi araçları ile ve ya toplu taşıma araçları ile gelebilirler. Bunun yanı sıra Denizli Nikfer kayak merkezi kayak sezonu boyunca her gün çok sayıda yerli ve yabancı turistleri ağırlıyor. Uzun tatiller için buraya gelecek olan kişiler kayak merkezine 85 kilometre uzaklıktaki Denizli otellerini tercih edebiliyorlar. Denizli’de standart otellerin yanı sıra termal oteller de bulunabiliyor.

Kar kalitesinin yüksek olduğu Denizli Nikfer kayak merkezinde snowboard ve ya kayak yapılabiliyor. Özellikle amatör kayakçıların yanı sıra profesyonel kayakçılar da bu pisti kullanıyorlar.

Denizli Nikfer Kayak Merkezi Hakkında Bilgi

Denizli Nikfer kayak merkezi Bozdağ’daki belediye bünyesinde hizmet veriyor. Denizli Nikfer kayak merkezinde bulunan kayak pistlerinin en uzunu 1700 metre olurken ikincisi ise 1500 metre ve üçüncüsü de 700 metre olmak üzere 3 ayrı mekanik tesis hattı yer alıyor. Aynı zamanda Denizli Nikfer kayak merkezinde 2 telesiyej, 1 yürüme bandı ve bir teleski bulunuyor.

Aileler çocukları ile birlikte hafta sonları kayak için bu kayak merkezini tercih ediyorlar. Denizli Nikfer kayak merkezi hem profesyonel hem de amatör kayakçılar için en çok tercih edilen alanlardan bir tanesi olarak ön plana çıkıyor. Her yıl yaklaşık 50 bin kişiyi ağırlayan Denizli Nikfer kayak merkezinde kayak öğrenmek isteyenler için eğitimler de verilebiliyor. Çevre illerden de çoğu kişi Denizli Nikfer kayak merkezini ziyaret etmek için geliyorlar.

 

 Haberi kaynağından okumak için tıklayın.

2020-12-08 14:02:36

Yayım tarihi
Seyahat olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir