Çambaşı Kayak Merkezi Nerede? Nasıl Gidilir? 2021 Çambaşı Kayak Merkezi Giriş Fiyatları Ve Otel Ücretleri Ne Kadar? Çambaşı Kayak Sezonu Ne Zaman Açılıyor?

Çambaşı Kayak Merkezi Nerede? Nasıl Gidilir? 2021 Çambaşı Kayak Merkezi Giriş Fiyatları Ve Otel Ücretleri Ne Kadar? Çambaşı Kayak Sezonu Ne Zaman Açılıyor?

Çambaşı Kayak Merkezi Nerede?

Çambaşı kayak merkezine gidecek olan kişiler öncelikle nerede olduğunu öğrenmek ister. Çambaşı kayak merkezi, Ordu ilinin Kabadüz ilçesinde yer alan bir kayak merkezidir. Kayak merkezi, Musa Kırık mahallesi sınırlarının içinde bulunmaktadır. Çambaşı kayak merkezi Ordu da bulunan havaalanına oldukça yakın bir konumda bulunur. Ordu ilinin merkezine 58 km uzakta yer alan bir kayak merkezidir. Oldukça kolay bir şekilde ulaşım sağlanabilen kayak merkezine araçlar ile hızlı bir şekilde ulaşım sağlanabilir.

Çambaşı Kayak Merkezine Nasıl Gidilir?

Çambaşı kayak merkezine gitmek isteyen kişiler için yılın her mevsimi kayak merkezine ulaşım kolay bir şekilde sağlanmaktadır. Çambaşı yaylası ülkemizde bulunan en geniş yaylalar arasında bulunmaktadır. Çambaşı kayak merkezine ulaşımın kolay sağlanması, gidecek olan kişilerin tercih etmelerinde önemli bir yer oynamaktadır. Üstelik taksi veya kendi aracınız ile giderken kar lastikleriniz olduğu takdir de zorlanmadan kayak merkezine ulaşım sağlayabilirsiniz.

2021 Çambaşı Kayak Merkezi Giriş Fiyatları ve Otel Ücretleri Ne Kadar?

2021 yılında tüm kayak merkezlerinin fiyatlarında bir artış göstereceği düşünülmektedir. Covid-19 nedeniyle alınan tedbirler kapsamında kayak merkezlerinin giriş ücretlerinde de farklılıklar oluşabilir. Çambaşı kayak merkezine girerken bir ücret ödemeniz gerekmese bile içeride ki etkinliklere katılım sağlamak için belirlenen ücretleri ödemeniz gerekecektir.

Kayak takımı kiralamak için hafta içi 40 TL, hafta sonu 60 TL ücret ödemesi yapmak gerekmektedir. Snowboard kiralamak için de fiyatlar kayak takımı kiralamak içim ödenecek olan ücretlerle aynıdır. Kayak kıyafeti kiralamak için hafta içi 30 TL, hafta sonu ise 40 TL bir ücret belirlenmektedir. Kiralamak istenen her bir eldiven, kask ve gözlük için ise parça başına hafta içi 15 TL, hafta sonu 20 TL ödeme yapmak gerekir.

Çambaşı kayak merkezinde bulunan standart bungalov evleri için hafta içi 500 TL, hafta sonu 600 TL ücret ödemesi yapılır. Suit bungalov evleri için ise hafta içi 600 TL, hafta sonu ise 750 TL ücret ödemeniz gerekir.

Çambaşı Kayak Sezonu Ne Zaman Açılıyor?

Ordu da bulunan Çambaşı kayak merkezi her mevsim hizmet vermektedir. Ancak kayak sezonu Aralık ayında açılmaktadır. Kar yağışlarının da başlaması ile birlikte açılan kayak sezonu, sevenleri tarafından büyük ilgi görmektedir. Kar kalınlığının yaklaşık olarak 50 santimetreye ulaşması ile birlikte kayak sezonu da açılmış bulunmaktadır. Yayla yoluna gidecek olan kişiler için de 24 saat ulaşım sağlayabilecekleri belirtilmektedir.

Kayak sezonunun açılması ile oldukça büyük ilgi gören Çambaşı Kayak Merkezi, birçok kişinin şimdiden tesislere gitmesi ile sezona tam anlamı ile başlamış bulunmaktadır. Aynı zamanda yarıyıl tatilinde gelecek olan ziyaretçilerin sayısında bir artış olacağı da tahmin edilmektedir.

Çambaşı Kayak Merkezinde Yapılabilecek Aktiviteler Nelerdir?

Çambaşı kayak merkezinde, bütün doğa sporlarının profesyonel olarak yapılmasına imkan sağlayan bir ortam bulunur. Kayak yapılmayan zamanlarda vaktini başka aktivitelerle geçirmek isteyen kişiler için oldukça farklı imkanlarda bulunur. Aynı zamanda ailesi ile birlikte veya arkadaşları ile birlikte gelmesine rağmen kayak yapmak istemeyen kişiler için de Çambaşı kayak merkezi içerisinde oldukça farklı aktivite imkanları da bulunmaktadır.

Çambaşı Kayak Merkezine Kayak Turu İle Katılmak

Çambaşı kayak merkezine Ordu da düzenlenen günübirlik turlar ile de katılmak mümkündür. Gezi süresi 1 gün olacak şekilde bir kayak planı yapılır ve tur rehberleri ile birlikte düzenlenen geziyi oldukça verimli bir şekilde değerlendirebilirsiniz. Üstelik sadece kış sezonunda değil tüm mevsimler de Çambaşı kayak merkezine düzenlenecek olan turlar sayesinde istediğiniz aktiviteye katılım imkanı bulabilirsiniz. Siz de kayak merkezine gitmek istediğiniz tarihler için önceden randevu oluşturabilirsiniz.

 Haberi kaynağından okumak için tıklayın.

2020-12-08 14:08:00

Yayım tarihi
Seyahat olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir