Bozdağ Kayak Merkezi Nerede? Nasıl Gidilir? 2021 Bozdağ Kayak Merkezi Giriş Fiyatları Ve Otel Ücretleri Ne Kadar? Bozdağ Kayak Sezonu Ne Zaman Açılıyor?

Bozdağ Kayak Merkezi Nerede? Nasıl Gidilir? 2021 Bozdağ Kayak Merkezi Giriş Fiyatları Ve Otel Ücretleri Ne Kadar? Bozdağ Kayak Sezonu Ne Zaman Açılıyor?

Bozdağ Kayak Merkezi Nerede?

Bozdağ kayak merkezi İzmir’in Ödemiş ilçesinde yer alıyor. Turistik bir kayak tesisi olan Bozdağ kayak merkezinin yer aldığı Bozdağlar Aydın, Manisa ve İzmir il sınırlarında yer alıyor. Sıradağlar şeklinde olan Bozdağların üzerine konulan Bozdağ kayak merkezi Ege bölgesindeki en önemli kayak merkezi olarak biliniyor. Bozdağ kayak merkezi genel olarak büyük bir ormanlık alana sahip. Bu nedenle Bozdağ’da piknik ve mesire alanları da bulunuyor. Doğa ile iç içe olan Bozdağ kayak merkezi her yıl çok sayıda ziyaretçileri ağırlıyor.

Nasıl Gidilir?

İzmir’in Ödemiş ilçesinde yer alan Bozdağ kayak merkezine ulaşım oldukça kolaydır. Buna göre İzmir’den özel araçları ile Bozdağ kayak merkezine giden kişiler Torbalı güzergahını tercih edebilirler. Aynı zamanda 150 kilometre mesafedeki Salihli istikametinden de Bozdağ kayak merkezine ulaşmak mümkün. Otobüs ile Bozdağ kayak merkezine gitmek isteyen kişiler şehir merkezinden otobüsler ile çok rahat bir şekilde ulaşım sağlayabilirler. O nedenle İzmir merkezden ve ilçelerden Bozdağ kayak merkezine giden otobüs firmaları ile servis araçları yer alıyor.

2021 Bozdağ Kayak Merkezi Giriş Fiyatları ve Otel Ücretleri Ne Kadar?

İzmir’in Ödemiş ilçesinde bulunan Bozdağ kayak merkezine girişler genellikle ücretsiz oluyor. Ayrıca Bozdağ kayak merkezine günübirlik turlar da düzenleniyor. İzmir’den Bozdağ kayak merkezine yapılan günübirlik turlar ise genellikle 65 liradan başlıyor. Öğle yemekli ve ikramlı turlar genel olarak 100 liradan başlıyor. Günübirlik turların yanı sıra bir saat kadar kayak dersi alınması ile birlikte bu fiyatlar 250 lira olarak belirleniyor.

Bozdağ kayak Sezonu Ne Zaman Açılıyor?

Kış turizminin önemli destinasyonlarından bir tanesi olan Bozdağ kayak merkezi Bozdağ köyünde yer alıyor. İzmir’e 110 kilometre uzaklıkta bulunan Bozdağ kayak merkezi kış aylarında çok sayıda ziyaretçi ağırlıyor. Bozdağ kayak merkezinde rakım 1700 ile 2157 metre yüksekliğine kadar çıkabiliyor. Bozdağ kayak merkezinde kayak sezonu ise Aralık ayının başında başlıyor. Aralık ayının başında bembeyaz karlar ile kaplanan Bozdağ kayak merkezinde kayak sezonu Mart ayına kadar devam ediyor. Aynı zamanda bu alanda pek çok oranlık alan ve doğal güzellikler yer alıyor. Bu alan kış turizminin yanı sıra yaz mevsiminde de yerli ve yabancı turistlere hizmet veriyor.

Bozdağ Kayak Merkezi İle İlgili Tüm Detaylar

İzmir’in Ödemiş ilçesine bağlı olan Bozdağ kayak merkezi hafta sonları nerede ise 15bin kadar ziyaretçi ağırlıyor. Aynı zamanda bu kayak merkezinin 1500 kadar araç kapasitesine sahip otoparkları bulunuyor. Aynı zamanda kayak merkezindeki kar kalınlığı neredeyse 80 ve 120 cm arasında değişiyor. Bozdağ kayak merkezinde 1200 metre inişin yanı sıra 650 metre çıkış var. Ayrıca 450 metre çıkışın yanı sıra 900 metre inişli teleski bulunuyor. Bozdağ kayak merkezinde saatte 1000 kişi taşıma kapasiteli 1549 metre uzunluğu bulunan telesiyej yer alıyor. Bozdağ kayak merkezinde pek çok konaklama tesisi de yer alıyor. Bu mevkide özellikle Balçova termal ile Bozdağ Kayak Merkezi Oteli işletiliyor. Toplamda 20 oda ile hizmet verilen otelde dileyenler için kayak malzemeleri ve kayak giysileri de satılıyor. Kayak yapmak isteyen kişiler tüm malzemeleri de buradan satın alabilir ve rahat bir şekilde de kiralayabilirler.

Bozdağ Kayak Merkezi İle İlgili Merak Edilenler

Bozdağ kayak merkezi kuzey tarafındaki yamaç bölümlerde kayak uygulamaları yapılıyor. Aynı zamanda bu alanda kayak için elverişli alanlar bulunuyor. Bozdağ kayak merkezinde 3 tane mekanik tesis yer alıyor. Bu kayak merkezinde kayak için en elverişli pistin uzunluğu ise 3000 metre civarındadır. Bu alan genel olarak uluslararası yarışmalar için de uygun bir alan olarak biliniyor. Bozdağ kayak merkezinde bulunan pistlerde hem amatör kayakçılar hem de profesyonel kayakçılar rahatlıkla kayma imkanına sahip olurlar. İzmir’in Ödemiş ilçesinde yer alan Bozdağ kayak merkezi özellikle de usta kayakçılar için oldukça elverişli ortamlar sunmaktadır.

 Haberi kaynağından okumak için tıklayın.

2020-12-08 14:10:00

Yayım tarihi
Seyahat olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir