Bolu Kayak Merkezine Nasıl Gidilir? 2021 Bolu Kayak Merkezi Giriş Fiyatları Ve Otel Ücretleri Ne Kadar? Bolu Kayak Sezonu Ne Zaman Açılıyor?

Bolu Kayak Merkezine Nasıl Gidilir? 2021 Bolu Kayak Merkezi Giriş Fiyatları Ve Otel Ücretleri Ne Kadar? Bolu Kayak Sezonu Ne Zaman Açılıyor?

Ülkemizde bulunan en önemli kış turizm merkezleri arasında yer alan Bolu kayak merkezi Aralık ve Nisan ayları arasında kayak hizmeti alabilmeniz için size olanak sağlamaktadır. Üstelik birçok farklı kış sporunu yapmanız için de olanaklar mevcuttur.

Bolu Kayak Merkezine Nasıl Gidilir?

Bolu kayak merkezi, bulunduğu konum itibariyle de birçok kişinin tercih ettiği bir kayak merkezi olarak dikkatleri çekmektedir. Bolu ilinin doğusunda bulunan ve Köroğlu dağlarında bulunan bir kayak merkezi olan Bolu kayak merkezi aynı zamanda Kartalkaya kayak merkezi olarak da bilinir.

Bolu kayak merkezine ulaşım sağlamak için Bolu şehir merkezinden yaklaşık 45 dakika sürecek olan bir yolculuk yapmanız gerekecektir. Bolu merkezden taksi ile de kayak merkezine çıkabilme imkanınız bulunmaktadır. Siz de farklı şehirlerden veya Bolu’dan kayak merkezine oldukça kolay bir şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz.

2021 Bolu Kayak Merkezi Giriş Fiyatları ve Otel Ücretleri Ne Kadar?

2021 yılında kar yağışının başlaması ile ve kayak sezonunun açılması ile birlikte kış tatili için Bolu kayak merkezini tercih etmeyi düşünen kişiler ilk olarak kayak merkezinin ücretlerini öğrenmek ister. Kayak için nereye gideceğini düşünen kişiler için Türkiye’nin en iyi kayak merkezleri arasında bulunan Bolu kayak merkezinin ücretlerini sizin için araştırdık.

Bolu kayak merkezinde tek çıkış için 20 TL, 4 saat için 100 TL, 1 gün için 165 TL, 1.5 gün için 220 TL, 2 gün için 285 TL, 2.5 gün için 330 TL, 3 gün için 385 TL, 4 gün için 440 TL ve 5 gün içinde 495 TL ücret ödemesi gerekmektedir.

Bolu kayak merkezinde bulunan oteller arasında bütçeniz için en uygun olanını seçebilirsiniz. Bolu kayak merkezi içerisinde yer alan oteller, merkez de bulunan otellere göre daha yüksek ücretler talep edebilmektedir. Ancak manzarası ile ve tesisin imkanları ile birlikte oldukça tercih edilebilir bir seçenek olarak görülmektedir.

Bolu Kayak Sezonu Ne Zaman Açılıyor?

Bolu kayak sezonu, kış mevsiminin girmesi ile birlikte ve kar yağışlarının başlaması ile birlikte açılma hazırlıkları başlamıştır. Aralık ayında açılan Bolu kayak sezonu şimdiden birçok ziyaretçiyi ağırlamaya başlamıştır. Özellikle de ilerleyen zamanlarda Bolu kayak merkezine gelecek olan kişi sayısının artış göstereceği düşünülmektedir. Bolu kayak sezonu, Türkiye’nin en önemli kış turizm merkezlerinden birisi olan ve Kartalkaya kayak merkezi olarak da bilinen Bolu’da sezona Aralık ayı içinde başlanması ile ziyaretçiler gelmeye başlamıştır.

Bolu Kayak Merkezinde Yapılacak Aktiviteler

Bolu kayak merkezinde, kayak yapmanın dışında yapılacak olan birçok farklı kış sporları da bulunmaktadır. Bolu kayak merkezinde güne dağ manzarası eşliğinde kahvaltı yaparak başladıktan sonra artık kayak yapmak için hazırsınız demektir. Kayak pistlerine gidebilmek için telesiyejlere binmek gerekiyor. Eşsiz bir manzara ile birlikte kayak pistine ulaşım sağladıktan sonra ise kayak malzemelerini kiralamanız gerekir. Eğer ilk kez bir kayak merkezine geldiyseniz öncelikli olarak profesyonel eğitmenlerden kayak dersi almanız gerekir. Böylece daha güvenli bir şekilde kayak yapabilirsiniz.

Bolu kayak merkezinde aynı zamanda kayaklı koşu, kar motoru, serbest snowboard, skiboarding ve alp disiplini gibi kış sporlarını da yapabilmeniz için imkanlar bulunmaktadır. Siz de kayak merkezinde birçok aktiviteye katılarak keyifli bir şekilde vakit geçirebilirsiniz. Kayak merkezinde bulunan Kış sporlarına da katılım sağlayabilirsiniz.

Bolu Kayak Merkezine Gitmişken Gezebileceğiniz Yerler

Bolu kayak merkezine gitmişken şehirde bulunan güzellikleri de keşfetmek isteyebilirsiniz. Bolu da bulunan Abant Gölü, Sülüklü Göl, Bolu Fındığı Tabiatı Koruma Alanı, Kökez Tabiatı Koruma Alanı, Akdoğan Tabiatı Koruma Alanı ve daha pek çok doğal güzelliği de görebilirsiniz. Aynı zamanda Bolu kayak merkezi içerisinde de eğlenceli bir şekilde vakit geçirmenizi sağlayacak olan çeşitli aktiviteler de bulunmaktadır. Siz de oldukça keyifli bir şekilde vakit geçirebilirsiniz.

 Haberi kaynağından okumak için tıklayın.

2020-12-08 14:18:00

Yayım tarihi
Seyahat olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir