Akdağ Kayak Merkezi Nerede? Nasıl Gidilir? 2021 Akdağ Kayak Merkezi Giriş Fiyatları Ve Otel Ücretleri Ne Kadar? Akdağ Kayak Sezonu Ne Zaman Açılıyor?

Akdağ Kayak Merkezi Nerede? Nasıl Gidilir? 2021 Akdağ Kayak Merkezi Giriş Fiyatları Ve Otel Ücretleri Ne Kadar? Akdağ Kayak Sezonu Ne Zaman Açılıyor?

Akdağ Kayak Merkezi Nerede?

Akdağ Kayak Merkezi, Samsun’un Ladik ilçesinde bulunmaktadır. Kış aylarında çok fazla kar yağışı aldığı için bu dağa Akdağ denmektedir. Çünkü ortaya bembeyaz bir görüntü çıkar. Bölgede yalnızca kayak değil, aynı zamanda belli dönemlerde festivaller ve şenlikler düzenlenmekte, aynı zamanda çim kayağı da yapılabilmektedir. Burada gerçekleştirilen yayla şenlikleri görülmeye değerdir. Hem kış kayağı hem de çim kayağı konusunda inanılmaz deneyimler için Akdağ Kayak Merkezi tercih edilebilir.

Akdağ Kayak Merkezine Nasıl Gidilir?

Akdağ Kayak Merkezinin şehir merkezine uzaklığı yaklaşık 84 kilometredir. Eğer kayak merkezine Ladik ilçesinden gidecekseniz, yaklaşık 7 kilometrelik bir yol gitmeniz gerekir. Eğer uçakla seyahat edecekseniz, o halde inişiniz Amasya Havalimanı’na olmalı. Çünkü Akdağ Kayak Merkezi ve Amasya Havalimanı arasındaki mesafe yaklaşık olarak 35 kilometredir. Buradan belediyenin sağlamış olduğu otobüs ve minibüslerle yolculuk edebileceğiniz gibi, herhangi bir araç kiralama hizmetinden de faydalanabilirsiniz.

İstanbul’dan Akdağ Kayak Merkezi özel aracınızla yaklaşık olarak 8 saat sürmektedir. Trabzon’dan 5 saat, Ankara’dan 5 saat ve Bursa’dan da 8 buçuk saat kadar sürmektedir.

2021 Akdağ Kayak Merkezi Giriş Fiyatları Ne Kadar?

Akdağ Kayak Merkezi’nin giriş fiyatları her yıl güncellenmektedir. Bu fiyatlar kayak merkezinin web sitesi üzerinden ya da telefonla arayarak öğrenilebilir. Fiyatlar konusunda tek çıkış, 5 çıkış, 100 çıkış, saatlik, 3 saatlik, 1 günlük, 5 günlük gibi paketler bulunmaktadır. Bu paketlerden kendinize en uygun olanı seçebilirsiniz. Ortalama olarak 20 TL – 500 TL arasında bir fiyat skalası bulunmaktadır.

2021 Akdağ Kayak Merkezi Otel Ücretleri Ne Kadar?

Akdağ Kayak Merkezi içinde ve civarında artık konaklama imkanı da bulunması sebebiyle artık daha fazla tercih edilmektedir. Peki, Akdağ Kayak Merkezi içerisinde ve civarında bulunan otellerde konaklama ücretleri ne kadardır?

Fiyatlar kaç kişi olduğunuza, kaç kişilik odada kalmak istediğinize ve otelin kalitesine göre değişkenlik göstermektedir. Dolayısıyla yolcuğunuza başlamadan önce, Akdağ Kayak Merkezi’nde bulunan otellerle iletişime geçerek bu konu hakkında doğrudan bilgi almanız sizin için daha verimli olacaktır. Yine de Akdağ Kayak Merkezi’nde her bütçeye göre konaklama imkanları bulmanız mümkündür.

Akdağ Kayak Sezonu Ne Zaman Açılıyor?

Akdağ’da kar yükseliği Kasım ayının sonlarına doğru 25-30 santime kadar yükselmektedir. Yıl boyunca bu rakam bir metreyi bulabilir. Dolayısıyla Akdağ Kayak Merkezi’nde de kayak sezonu, kar yüksekliğinin 25-30 santime ulaştığı Kasım ayının sonlarında başlamaktadır. Tabi bu durum kar yağışının miktarına ve farklı faktörlere bağlı olarak yıl içinde değişebilir.

Akdağ Kayak Merkezi Özellikleri

Samsun’un Ladik ilçesine bağlı olan Akdağ Kayak Merkezi, Türkiye’nin en modern ve en büyük kayak merkezlerinden biridir. Uzun yıllardır faaliyette olan merkez, her geçen yıl yenilerek gelişmekte ve kayak severlere daha keyifli bir tatil imkanı sunmaktadır. Peki Akdağ Kayak Merkezi’nin barındırdığı özellikler nelerdir? Bu özellikleri şu şekilde sıralayabiliriz:

Pist Uzunluğu: 1360 Metre

Yükseklik / Rakım: 1450 – 1900 Metre Arası

Telesiyej Direk Sayısı: 16

Telesiyej Sandalye Sayısı: 84

Akdağ kayak merkezine sürekli olarak yeni yatırımlar yapılmaktadır. Bu yatırımlar sayesinde hem kayak merkezi, hem de Ladik ilçesi sürekli bir gelişim göstermektedir. Akdağ Kayak Merkezi’nin çok fazla tercih edilmesinin sebeplerinden biri de, burada güneşli havada da kayak yapılabilmesidir. Çünkü buraya kar erken zamanlarda yağmaya başlar. Bu yüzden de hem çok fazla tercih edilmektedir. Bazı dönemlerde Akdağ Kayak Merkezi önünde uzun araç kuyrukları oluşmaktadır.

Akdağ Kayak Merkezi Neden Tercih Edilmeli?

Akdağ kayak merkezi hem şehir merkezlerine yakın olması hem de ulaşımın kolay olması sebebiyle sıklıkla tercih edilir. Etrafında çok fazla otel ve konaklama imkanı bulunmaktadır. Kar yağışı erken başladığı için güneşli havalarda bile kayak yapma imkanı bulunmaktadır. Fiyatlar uygundur ve ailenizle birlikte tatil yapmaya müsait bir ortam vardır.

 

 Haberi kaynağından okumak için tıklayın.

2020-12-08 14:43:00

Yayım tarihi
Seyahat olarak sınıflandırılmış

Bir Cevap Yazın